Úvod > Co chcete dělat? > Půjčovna lodí u Vrbického jezera v Bohumíně
Letní sporty

Půjčovna lodí u Vrbického jezera v Bohumíně

Novinku v nabídce turistických atrakcí spustí tento týden město Bohumín. U Vrbického jezera otevře půjčovnu loděk. Zatím pouze v omezeném testovacím provozu, od příští sezóny už se počítá s plnohodnotným využitím.
Nová půjčovna je otevřena od září 2021. Návštěvníci ji budou moci využít každý další víkend až do konce října, samozřejmě pokud budou příznivé klimatické podmínky. V případě deště či poklesu teplot pod deset stupňů Celsia zůstane zavřená. Obsluhu půjčovny najdou zájemci na pláži u jezera. Ve stánku vyřídí formality v podobě ověření totožnosti a zaplacení půjčovného, obdrží také informace o povolené trase plavby a dalších náležitostech. Současně si vyzvednou záchranné vesty.
 
Maximální doba vypůjčení loďky či šlapadla je jedna hodina, ceny za jednotlivý typ plavidla se pohybují od 150 do 250 korun, v případě půlhodinové projížďky od 90 do 150 korun. Na loďkách je možné se projet od 14 do 18 hodin.
 
Nové přístaviště má třicet metrů na délku a dvacet na šířku a kotvit v něm může až 18 loděk. Je vyrobeno z ocelových rámů a plastových plováků, které jsou bezúdržbové. Ze stejných komponentů vzniklo i plavecké molo, které mohou během letní sezóny využívat lidé k opalování a lepšímu přístupu do vody. Součástí rekreačního areálu je i chráněné koupání, pláž, cykloboxy, lavičky, gril, převlékárna a mobilní toaleta.

Provozovatel

Město Bohumín

Vrbické jezero
735 51 Bohumín
Email:
koncitkova.jana@m...
WWW:
https://www.mesto...
GPS:
49,881629 18,310449
 
 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Heřmanický pivovar

Heřmanický pivovar

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Camp Landek Park v Ostravě

Camp Landek Park v Ostravě

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Restaurace Saola

Restaurace Saola

Ostrava, Moravskoslezský kraj