Úvod > Kalendář akcí > Nové Město – od koně po Kafku
Nové Město – od koně po Kafku
"> "> "> "> "> "> ">
7.11.
+ Přidat foto
Společenské akce

Nové Město – od koně po Kafku

  • 7. listopad 2021 10:00 - 12:00
Staromák je krásný, Pražský hrad a Vyšehrad taky, ale u Nového Města má člověk pocit, že je v centru dění a že je stále přítomen normální život a taková ta příjemně půlzující každodennost.
Gotika je fajn, baroko je nádherné, ale architektura konce 19. a 1. poloviny 20. století je tak pestrá a tak zajímavá! 

Kolikrát jste byli na Václaváku? Milionkrát? Kolikrát v pasážích (pokud tedy víte, že existují :D)? A co o nich víte? Víte vůbec, že kousek od Václaváku je kostel s jedním z nejvyšších stropů v Praze? A že kousek za OD My byl ještě starší židovský hřbitov než ten na Josefově? Víte, co znamená ta velká hlava Kafky? A že tu máme jedinou kubistickou lampu na světe je vám známo? Ne?! Fakt?!

Procházka z Václavského náměstí na Národní třídu vám ukáže spoustu míst, o kterých jste možná ani nevěděli, že existují, a pokud ano, tak je třeba uvidíte v novém kontextu.

Na co se bmůžete těšit: na Václavské náměstí, Národní muzeum, Galerii Myšák, Novoměstskou radnici, pasáž Lucernu, Sochu svatého Václava na mrtvém koni, Pasáž Světozor, Františkánskou zahradu, kostel Panny Marie Sněžné, Kubistickou lampu, rondokubistické budovy, Mozarteum, Národní třídu, hlavu Franze Kafky a na mnohem víc…

Praktické informace:
Sraz: Před pomníkem sv. Václava na Václavském náměstí
Délka: cca 2 hodiny
Určeno pro menší skupinky o maximálně 15 zájemcích
Průvodce: Kristian Mejstřík

REZERVACE NUTNÁ! (Tu je možno udělat online nejpozději 15 minut před začátkem procházky.)
 
Zobrazit více