Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Nové Město – od koně po Kafku
Komentované prohlídky

Nové Město – od koně po Kafku

U Nového Města má člověk pocit, že je v centru dění a že je stále přítomen normální život a příjemně půlzující každodennost.
Kolikrát byl běžný Pražák na Václaváku? Alespoň 1 000x! Kolikrát v pasážích? A co všechno o nich ví? Ví, že kousek od Václaváku je ukrytý kostel s jedním z nejvyšších stropů v Praze? A že kousek za OD My byl ještě starší židovský hřbitov než je ten na Josefově? Ví, jaký je význam té velká hlavy Kafky, co tam je? A je mu vůbec známo, že v Praze se nachazí jediná kubistická lampa na světe?

Procházka z Václavského náměstí na Národní třídu ukáže jejím účastníkům spoustu míst, o kterých ani možná nevěděli, že existují, a pokud ano, tak je třeba uvidí v novém kontextu.

Na co se můžete těšit: na Václavské náměstí, Národní muzeum, galerii Myšák, pasáž Lucernu, páter noster, sochu svatého Václava na mrtvém koni, pasáž Světozor, Františkánskou zahradu, kostel Panny Marie Sněžné, kubistickou lampu, rondokubistické budovy, Mozarteum, Národní třídu, hlavu Franze Kafky a na mnohem víc...

Sraz: Před pomníkem sv. Václava na Václavském náměstí
Délka: cca 2 hodiny
Určeno pro menší skupinky o maximálně 15 zájemcích
Průvodce: Kristian Mejstřík


 

Jak nastartovat kariéru v IT od nuly

Chceš do IT, ale nevíš, jaká specializace by ti sedla? Tápeš ve specializacích, které nabízíme? Přemýšlíš, že bys začal/a splácet školné až po kurzu a nástupu do práce? Registruj se na naši online info schůzku a získej odpovědi na veškeré otázky.
Praha 1, Praha

Základy programování

Zúčastni se bezplatného online workshopu, kde si se zkušenými mentory vyzkoušíš práci s technologiemi webových stránek skrze společné vytvoření jednoduché hry pro dva hráče, kterou si potom budeš moct dál rozvíjet a hrát s přáteli na svém počítači.
Praha 1, Praha

Vytvaruj si středověk

Šanci tvořit dobovou keramiku Pražané dosud nedostali. To se však mění s kurzy, které pro návštěvníky ve spolupráci s odborníky z Muzea hlavního města Prahy připravili studenti Arts managementu. Vlastní výtvory si poté účastníci kurzu porovnají s reálnými exponáty v muzeu.
Praha 1, Praha

Vytvaruj si středověk

Šanci tvořit dobovou keramiku Pražané dosud nedostali. To se však mění s kurzy, které pro návštěvníky ve spolupráci s odborníky z Muzea hlavního města Prahy připravili studenti Arts managementu. Vlastní výtvory si poté účastníci kurzu porovnají s reálnými exponáty v muzeu.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Socha svaté Ludmily na Václavském náměstí v Praze

Socha svaté Ludmily je součástí pomníku svaté Václava na Václavském náměstí v Praze.
Praha 1, Praha

Palác Koruna na Václavském náměstí v Praze

Secesní palác Koruna stojí na dolním konci Václavského náměstí. Na vrcholku této zajímavé stavby – na střeše šedé budovy se skví zlatá perlová koruna obklopená obřími sochami svalovců, duchovitých ochránců celého paláce.
Praha 1, Praha

Jezdecký pomník sv. Václava na Václavském náměstí

Známý pomník sv. Václava stojící v horní části Václavského náměstí v Praze, vytvořil sochař Josef Václav Myslbek (1844-1922), který na něm pracoval více než třicet let.
Praha 1, Praha

Agentská únikovka pro děti

Hra převtělí děti do rolí tajných agentů, kteří pátrají po zmizelém agentovi, po kterém zbyla jen složka tajných dokumentů. Hráči listují složkou a snaží se odhalit důležité informace, po kterých zmizelý agent pátral.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Ambassador Zlatá Husa

Pětihvězdičkový hotel Ambassador Zlatá Husa letos slaví své stoleté výročí od slavnostního otevření. Stylový interiér a prostorné pokoje vybavené dochovaných slohovým nábytkem vás okouzlí.
Praha 1, Praha

Hotel Liberty v Praze

Ve 4hvězdičkovém Hotelu Liberty v centru Prahy naleznete celkem 32 luxusních pokojů a apartmánů. Některé z pokojů nabízejí příjemný pobyt na balkónu či terase. Hotelové suity jsou dvoupodlažní a skýtají jedinečný pohled na Pražský hrad.
Praha 1, Praha

Restaurace U Pinkasů na pražském Novém Městě

Proslulá česká restaurace s dlouholetou tradicí se nachází jen kousek od Václavského náměstí. Pochutnat si zde můžete na specialitách tradiční české kuchyně, Plzeňském Prazdroji přímo z tanku a jistě oceníte i neopakovatelnou zdejší atmosféru.
Praha 1, Praha

U Provaznice – hospůdka s vlastním komiksem

Staropražský hostinec s dlouholetou tradicí a báječnou kuchyní. Vyhlášený poledními menu a originálním interiérem. Točené pivo jako křen a spousta dalších chuťovek!
Praha 1, Praha