Úvod > Co chcete dělat? > Koupaliště Divoká Šárka v Praze 6
Letní sporty

Koupaliště Divoká Šárka v Praze 6

Koupaliště Divoká Šárka v Šáreckém údolí je nejklidnějším pražským koupalištěm. Údolí tvoří vysoké skály mezi nimiž protéká Šárecký potok, který vás dovede až sem. Autem se až ke koupališti nelze dostat, je třeba jít asi 10 minut pěšky.

Koupaliště Divoká Šárka najdete ve stejnojmenné přírodní rezervaci. Dostanete se sem snadno z Evropské ulice od Mc Donalda dále po červené turistické značce, cesta trvá přibližně deset minut chůze. Voda koupaliště je napájena z místního pramene, slunné dny ji však vyhřejí na 25°C. Chlor se zde používá minimálně, takže se zde mohou koupat i alergici.

Najdete zde klidné místo k rekreaci. K dispozici vám budou dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště s max hloubkou 0,5 metrů, menší tobogán, houpačky, skluzavky, trampolínu a pro děti prolézačky.

Dále si zde můžete zahrát stolní tenis nebo také nohejbal, volejbal na uzavřeném hřišti. Uzamykatelné kabinky které si máte možnost půjčit na den či celou letní sezonu. Nechybí zde ani možnost občerstvení. Psům je sem vstup zakázán.

Není také bez zajímavosti, že o plavecký areál se stará pan Petr Veselík, jehož praděd tento areál roku 1930 vybudoval.

Ubytování a restaurace v okolí