Úvod > Co chcete dělat? > Vodní nádrž Džbán v Divoké Šárce
Vodní nádrž Džbán v Divoké Šárce
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Vodní nádrž Džbán v Divoké Šárce

Koupaliště Džbán je venkovní koupaliště na okraji Prahy 6 – Vokovicích vedle přírodní rezervace Divoká Šárka. V areálu se nachází stánky s občerstvením, toalety, rozlehlé parkoviště a k ubytování je možné využít nedaleký kemp. Milovníci nudismu zde pro sebe naleznou velmi oblíbenou pláž.

Vodní nádrž v údolí Šáreckého potoka slouží k rekreačním účelům a pro rybolov. Džbán byl vybudován v letech 1966 až 1971 na Litovicko-Šáreckém potoce v Praze 6. Koupaliště má dvě části: klasickou a nudistickou, obě koupaliště oddělují nápisy. Textilní část je na východní straně – blíže ke kempu. Nudistická pláž leží směrem od Divoké Šárky. Pláže jsou přístupné od 10 do 19 hodin. Přírodní nádrž má štěrkové dno, travnaté pláže a pozvolný vstup do vody, který je vhodný i pro malé děti.

Vodní nádrž Džbán je přístupná všem zájemcům nejen o koupání, ale také o opalování v klidném prostředí. Na Džbáně si můžete zpestřit den zapůjčením loďky a různými sporty - plážovým volejbalem, fotbalem či frisbeem. Ke kvalitnímu koupališti neodmyslitelně patří i stánky s nápoji i občerstvení a rozlehlé parkoviště.

Jestliže vám jednodenní pobyt na pláži nestačí můžete využít nedaleko umístěný Kemp Džbán ve kterém je kromě stanového prostoru vyhrazena i část pro karavany. Celý areál kempu o rozloze 4,5 ha je oplocen, s travnatým povrchem. Samozřejmostí je wi-fi připojení po celém kempu. Celý areál kempu o rozloze 4,5 ha je oplocen, s travnatým povrchem. Pro vaši bezpečnost zde v noci funguje uzamykatelná hlavní brána, během hlavní sezony v kempu zajištěna noční ostraha. Psi jsou v kempu vítaní.

Na koupaliště se dostanete z centra města vlastním automobilem nebo MHDtramvají č. 5 a 20, do zastávky Divoká Šárka a dále po červené značce prudce s kopce cca 500 m. Na samotné koupaliště se musíte vydat bez vašeho psího kamaráda.

Ubytování a restaurace v okolí