Úvod > Co chcete dělat? > Bývalé kneippovací chodníky v Terčině údolí
Příroda

Bývalé kneippovací chodníky v Terčině údolí

Terčino údolí patří díky své poloze a výjimečným klimatickým podmínkám k místům, které byste na Novohradsku neměli opomenout. Zpestřete si procházku tímto krásným údolím chůzí po dně potoka, který nabízí přirozenou reflexní masáž plosek nohou.
Kneippovací místa bývala na louce před Tereziinimi lázněmi. Šlo o 10 chodníků vysypaných štěpkou, kamínky, šiškami a dalšími přírodními materiály. Jeden chodník býval také v místním potoce. V průběhu času se však o místo nikdo nestaral a stezky bohužel zchátraly, takže zde zbylo pár kamínků a možnost chůze po dně potoka se studenou vodou. Vstup do vody je upraven.

I když Kneippovy stezky dnes nejsou v kondici, stejně si bosou chůzi můžete zkusit. Chůze naboso zvyšuje imunitu, zajišťuje prokrvení končetin. Příznivé účinky jsou popsány na česko-německých infocedulích přímo v parku a v tištěných průvodcích v informačních centrech.

Lázničky (též Václavovy lázně) byly vybudovány v letech 1788 až 1797. Empírový lázeňský dům nechal hrabě Jan Nepomuk Buquoy postavit pro svou manželku Terezii Buquoyovou. V současné době dům slouží jako wellness penzion Tereziiny lázničky.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Tereziiny Lázničky u Nových Hradů

Penzion Tereziiny Lázničky u Nových Hradů

Trhové Sviny, Jihočeský kraj
Residence Terčino údolí

Residence Terčino údolí

Nové Hrady, Jihočeský kraj
Kavárna Kousek v Nových Hradech

Kavárna Kousek v Nových Hradech

Nové Hrady, Jihočeský kraj