!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Kino Art v Brně
Zážitky

Kino Art v Brně

Budova posledního městského kina prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Od začátku listopadu, po ukončení festivalové sezóny v Sálu B. Bakaly, tak bude pravidelně působit v prostorách Galerie TIC v Radnické ulici.

Umění v Radnické ulici

Ustálený dramaturgický program Kina Art se od listopadu 2017 mění. Vzhledem k charakteru a velikosti kinosálu v Radnické ulici 4 se bude možné zaměřit na více umělecké snímky, které nepřitahují masovou diváckou pozornost. Fyzická přítomnost Galerie TIC umožní vycházet vstříc také požadavkům na uvádění uměleckých a experimentálních filmů, které mají za normálních okolností v kině horší podmínky. V plánu jsou také společné projekce k vernisážím a výstavám Galerie TIC a Galerie ART, která se stěhuje také.

Kapacita nového sálu činí 40 míst a lístky se budou prodávat přímo na místě, v infocentru TO JE Brno v Panenské ulici i online. Promítat se bude dvakrát denně, vždy v šest hodin a v půl deváté večer. Počítá se také s návratem pravidelných cyklů projekcí pro seniory a pro rodiny s dětmi za snížené vstupné.
 

Projekce na zajímavých místech

Projekce NO ART se nebudou omezovat pouze na jeden stabilní kinosál. Filmem ožijí další zajímavé lokality v Brně i v Praze. Lokality se liší svou vybaveností a atmosférou, ale projekce budou voleny tak, aby co nejvíce vystihly právě ono konkrétní místo.
 

Rekonstruované kino Art

Součástí kina s nezaměnitelnou atmosférou je také stylová kavárna. Posezení v ní je příjemnou třešničkou na dortu kulturního odpoledne či večera. Nápoj si lze v designovém kelímku vzít i k projekci do sálu
 
Programová nabídka je skutečně široká. V rámci Artu funguje filmový klub registrovaný pod Asociací českých filmových klubů (AČFK), probíhají zde nejrůznější přehlídky, živé přenosy baletů, projekce pro seniory a studenty za velmi příznivou cenu, filmově-výtvarné workshopy pro děti a spousta dalšího. Naprosto speciální událostí je soutěžní přehlídka krátkých filmů Brněnská 16, která se koná každoročně na podzim.
 
Nedílnou součástí provozu je také Galerie Art ve foyer kina, Kavárna Art a bar Artěk.  Centrum pro filmovou a audiovizuální výchovu při Kině Art provozuje Kinoškolu, která se zaměřuje na oblast neformálního vzdělávání dětí, mládeže a dospělých v oblasti kinematografie a filmové tvorby. Kino je provozováno Turistickým informačním centrem města Brna.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Punkt.

Kavárna Punkt.

Brno, Jižní Morava
Hotel Passage v centru Brna

Hotel Passage v centru Brna

Brno, Jižní Morava