Úvod > Co chcete dělat? > Kamenického stezka v údolí Jizery na Semilsku
Letní sporty

Kamenického stezka v údolí Jizery na Semilsku

Kamenického stezka o délce 5,5 km vede přírodní rezervací Údolí Jizery, vysoko nad Riegrovou stezkou. Vychází z Bítouchova, dojde do obce Spálov a končí na silnici 288 z Železného Brodu do Semil. Cesta okořeněná mnoha krásnými výhledy je určena pouze pro pěší turisty.
Kamenického stezka je turistická trasa na Semilsku, která vede po horní hraně údolí Jizery, vysoko nad Riegrovou stezkou. Začíná v Bítouchově a končí na silnici do Podspálova, pod obcí Spálov. Stezka byla označena roku 1939 a veřejnosti zpřístupněna 15. května 1941. V úseku Bítouchov – Medenec je stezka značena žlutě, zatímco úsek Medenec – Podspálov modře.
 
Stezka nabízí zajímavé pohledy do hlubokého údolí Jizery na celkem šesti skalních vyhlídkách
Peretka, Jiřička, U Peršinky, U Bakala, U Bukového mezníku a nejznámější je Myší skála (v poslední třetině cesty od Bítouchova). Tam je však třeba přidržovat se řetězy. Vyhlídka Peretka nejblíže Bítouchovu dostala jméno podle italského dělníka Perettiho, zaměstnaného na stavbě železnice v letech 1856 – 1857. Ten se v Bítouchově oženil, po jeho smrti dali lidé vdově Anně Perettiové přezdívku Peretka a stejně se začalo říkat vyhlídce.
 
Procházka patří k pěkným zážitkům a ve spojení s Riegrovou stezkou představuje ideální tip na celodenní výlet. Své pojmenování stezka dostala po semilském rodákovi Janu Kamenickém, který se zasloužil o rozvoj zdejší turistiky.
Vodní elektrárna Spálov

Vodní elektrárna Spálov

Semily, Liberecký kraj
Lamatreking

Lamatreking

Železný Brod, Liberecký kraj
Kajaková škola na Jizeře

Kajaková škola na Jizeře

Železný Brod, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Obecní dům v Semilech

Hotel Obecní dům v Semilech

Semily, Liberecký kraj
Rodinný penzion Světlá

Rodinný penzion Světlá

Slaná, Liberecký kraj
Silverstone Living

Silverstone Living

Bystrá nad Jizerou, Liberecký kraj