Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Ambassador Zlatá Husa
Ubytování

Hotel Ambassador Zlatá Husa

Pětihvězdičkový hotel Ambassador Zlatá Husa letos slaví své stoleté výročí od slavnostního otevření. Stylový interiér a prostorné pokoje vybavené dochovaných slohovým nábytkem vás okouzlí.
5-ti hvězdičkový hotel Ambassador Zlatá Husa je svým secesním stylem chloubou Václavského náměstí.
Pozdně barokní dům z roku 1780, zvaný U zlatého beránka, byl v roce 1911 zbourán. V letech 1911-1914 byl podle projektu Fr. Weyera ve spolupráci s architektem R. Klenkou vystavěn na pozemku barokního domu obchodní dům, který se stal prvním butikovým obchodním domem v Evropě. Teprve první republika přestavěla dům na hotel. Rok 1920 je počátkem slavné éry hotelu Ambassador.

Do roku 1924 byl objekt známý jako palác Passage, v témže roce byl propojen se sousedícím hotelem Zlatá Husa. Bývalo zde kino Pasáž a hotel byl známý též kabaretem Alhambrou. Po biografu Lucerna, to byl druhý sál, kde mohlo obecenstvo v kultivovaném prostředí sledovat promítání filmů na plátech. 

Stylový interiér hotelové haly, prostorné pokoje vybavené dochovaným slohovým nábytkem se snaží udržet tradici staré Prahy ve 162 luxusních secesních pokojích, včetně 33 apartmá a rodinných pokojů. Pokoje jsou vybaveny telefonem s hlasovou schránkou, wi-fi, minibarem, trezorem a SAT televizí. Prostorné mramorové koupelny mají hydromasážními vany, separátní sprchové kouty, beauty zrcadlo a vysoušeč vlasů. Velmi prostorné pokoje v secesním stylu odpovídají požadavkům nejnáročnější klientely. 37 pokojů má výhled na Václavské náměstí. 
 
Pro uspokojení vašich chuťových buněk si v hotelu Ambassador – Zlatá Husa můžete vybrat ze dvou různých restaurací. Restaurace Plzeňská Rychta nabízí tradiční česká jídla a Lobby bar spojený s letní terasou nabízí vynikající mezinárodní kuchyni. 
 
Díky svému Ambassador Thai & Wellness Clubu nabízí jedinečnou kombinaci relaxace a klidu přímo v centru Prahy.