Úvod > Co chcete dělat? > Včelí farma AnnKas v obci Dubičná
Příroda

Včelí farma AnnKas v obci Dubičná

Svět včel je úžasný, tak proč se s ním neseznámit blíže? Včelařka, apiterapeutka a majitelka farmy Andrea Novotná vám ochotně ukáže své království na exkurzích, pořádá nejrůznější workshopy a nabízí prvotřídní včelí produkty a certifikované svíčky s oceněním Regionální produkt Českého středohoří.
Včelí farma vznikla v roce 2015, kdy jsme si přivezli prvních 10 oddělků, a některé jsme si udělali sami ze dvou včelstev, která již v rodině byla. Máme trošku netradiční způsob včelaření, neb naše holky bereme jako součást rodiny. Jsme tedy opravdu velká rodina. Hlavní naší zásadou je, aby měly včely a pak až my. Zastáváme názor, že včely jsou nejzdravější na medu a ne na cukru, a proto jim necháváme velkou část zásob. Pokaždé, když navštěvujeme jejich příbytky, tak je slušně pozdravíme a po celou dobu si s nimi povídáme. Jen minimálně používáme dýmák. Včelaříme v nástavkových úlech, rámkové míry 39x24, na studenou stavbu. Snažíme se o chov linie Vigor.

Od roku 2018 se aktivně věnuji Apiterapii. Před tím jsem jí používala především pro rodinu a své známé. Nyní nabízím pomoc i ostatním. A protože včelaření je veselé řemeslo, vznikl i „Deníček šílené včelařky“, který čas od času, přinese s nadsázkou psané informace ze zákulisí včelaření všem, kteří se rádi pobaví.


Co farma nabízí

Všechny naše produkty mají dvě věci společné. Jsou vyráběny ručně a jsou přírodní. Vyrábíme svíčky ze včelího vosku v mnoha barevných kombinacích a tvarech. Nyní nabízíme přes 100 druhů svíček. Svíčky jsou zcela přírodní, voní po medu, pohlcují pachy a ionizují ovzduší což je blahodárné především pro astmatiky. Nabízíme i svíčky v dárkových sadách a dle přání zákazníka.

Farma kromě svíček vyrábí i přes 50 druhů ozdobiček ze včelího vosku, téměř 50 druhů dárkových sad nejen se svíčkami, ale i s medovinou či bylinnými produkty, kreativní sety na výrobu svíček, formy na výrobu svíček, přes 10 druhů bylinných solí „Bylinná cákalka“s vlastními bylinkami, bylinkové pytlíčky pro provonění vašeho domova nebo 10 druhů tělových svíček a pro včelaře mezistěny z jejich vlastního vosku. Svíčky ze včelího vosku získaly ocenění „Regionální produkt Českého středohoří. Každá naše svíčka je označena tímto certifikátem.
 

Exkurze na včelí farmě pro jednotlivce i skupiny

Nabízíme vám zjednodušenou exkurzi na naší včelí farmě. Jedná se o aktivitu na cca 1 hodinu, kdy si prohlédnete Apidomek a včelky v jejich domovech přes sklo – klát, Warré úl, medná kráva, medná koza, nástavkový úl. Během celé exkurze vám budeme povídat o životě včel a o jednotlivých včelích produktech. Také vám povíme o Apiterapii - léčba včelími produkty. Součástí je i ochutnávka medu od našich holek.

V případě zájmu si za příplatek můžete vyrobit i svíčky ze včelího vosku – 1 osoba 51 Kč a nakoupit včelí produkty.  Provázet vás bude včelařka, apiterapeutka a majitelka farmy. Na exkurzi je potřeba se objednat! Můžete telefonicky na 723 933 559, nebo e-mailem na obchod@vceli-svicky.eu.
 

Workshop výroby svíček ze včelího vosku

Na workshopu výroby svíček ze včelího vosku se naučíte výrobu z mězistěn – rovné svíčky, kónické svíčky, vykrajované svíčky, vícebarevné svíčky. Odlévání do formiček ze silikonu. Dále si odlijeme i ozdoby ze včelího vosku. Bezpečnost práce se včelím voskem. Legislativa při prodeji svíček ze včelího vosku. Celkový kurz trvá cca 3 hodiny (dle otázek a vaší šikovnosti). Povíme si o zákonitostech včelího vosku, na co si dávat při výrobě pozor, jaký knot zvolit, aby svíčka hořela správně, jak správně svíčku zalévat, aby netvořila bublinky nebo ošklivé předěly, jaké nepoužívat nádoby na rozehřívání, malé vychytávky, atd.
 

Workshop Apiterapie

Na workshopu Apiterapie se dozvíte nové poznatky ohledně využití apiterapie, naučíte se medovou masáž, medové zábaly, voskové zábaly, získáte spoustu receptů pro řešení Vašich problémů a budete se moci zeptat na cokoliv, co vás trápí. Zabývat se budeme těmito produkty: med, pyl, propolis, mateří kašička, včelí jed, včelí vosk, dýchání úlového vzduchu, včelí energie (apidomek), podmor a zavíječ voskový. Workshop trvá cca 6 hodin. Začátek je v 9.00 a končíme cca mezi 15.00-16.00 hod.
23.7.
Poutní procesí k Maří Magdaleně

Poutní procesí k Maří Magdaleně

Zubrnice, Ústecký kraj
30.7.
Když to v mlýně všechno klape

Když to v mlýně všechno klape

Zubrnice, Ústecký kraj
10.9.
Pára v muzeu

Pára v muzeu

Zubrnice, Ústecký kraj
15.10.
16.10.
Podzim na vesnici

Podzim na vesnici

Zubrnice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Sport Camp Levínský Kocour

Sport Camp Levínský Kocour

Levín, Ústecký kraj
Zájezdní hostinec v obci Trnobrany

Zájezdní hostinec v obci Trnobrany

Litoměřice, Ústecký kraj