ÚvodCo chcete dělat?Letní sportyCyklotrasy na Slavičínsku
Letní sporty

Cyklotrasy na Slavičínsku

Ve Slavičíně vyrostlo několik cyklotras a další jsou v plánu.
Státní a mezinárodní trasy

Trasa č. 46:
Jihovýchodní příhraniční trasa – Český Těšín, Vsetín, Slavičín, Břeclav.

Trasa č. 49:
Napojovací trasa na trasu č. 46 – Pitín, Rokytnice, Štítná-Popov, Brumov-Bylnice, Nedašova Lhota, hranice.

Místní trasy Zlínského kraje - barva modrá

Trasa č. 5054:
Slavičín, náměstí Mezi Šenky, Rudimov, Luhačovice, Provodov, Zlín

Trasa č. 5058:
Slavičín – Hrádek, křižovatka u Hostince U Zemánků, Divnice, Vlachovice, Vlachova Lhota,Val. Klobouky

Městské okruhy - žlutá barva

Jižní okruh:
Horní náměstí, pravý břeh Říky až do Hrádku, silnice směr Bojkovice, za Hrádkem odbočka na letiště nad čtvrtí Šabatec, Horní náměstí.

Severní okruh:
Od radnice, ulicí Školní kolem stadionu, lávka přes Lipovský potok, vyšlapaným chodníkem k horní části hřbitova, polní cestou ke konci spodní části zahrádkářské kolonie, vyšlapaným chodníkem k hrázi rybníka Slavík 2, přes hráz podél rybníka Slavík 1 k hokejbalovému hřišti, ulicemi U Rybníka, Školní, Nad Ovčírnou ve čtvrti Vlára, ulicí Pod Kaštany nad areálem výzkumného ústavu, vyšlapaným chodníkem za kotelnou a nad čtvrtí Malé Pole až na ulici Družstevní, ulicí Dlouhou pod výzkumným ústavem k hasičské zbrojnici, ulicí Hasičskou k radnici.

Velký slavičínský okruh - fialová barva:
Parkoviště hřbitov Slavičín, k zahrádkářské kolonii po městském severním okruhu až k hokejbalovému hřišti ve čtvrti Vlára, ulicí Na Zastávce, směrem k Vlárským strojírnám do Bohuslavic, za Bohuslavicemi krátkým polním úsekem kolem řeky Vlára ke křižovatce nad Jestřabím, napojení na mezinárodní cyklotrasu č. 49 do Rokytnice, od křižovatky na Křižném (křižovatka k Šanovu) směr Hrádek, napojení na mezinárodní cyklotrasu č. 46, za železničním přejezdem nad Hrádkem odbočka na polní cestu k letišti ke čtvri Šabatec, polní a lesní cestou k silnici na Rudimov, směr Slavičín napojení na místní trasu 5054, na křižovatce směr Patrůvka s odbočkou do Nevšové, v Nevšové se napojuje na místní trasu č. 1 směr Lukšín, kolem firmy PRABOS, ulicí Krátkou k parkovišti u hřbitova.


Místní spojovací trasy - oranžová barva

Trasa č. 1:
Slavičín, ulicí K parku do Nevšové, horní část obce, napojení na červenou turistickou značku, směr Petrůvka, za Petrůvkou odbočení směr pramen Aloiska v Luhačovicích.

Trasa č. 2:
Od radnice ve Slavičíně, ulicí K Hájenkám, lesní cestou přes Starý Háj, napojení na mezinárodní cyklotrasu č. 46 za Lipovou směr Haluzice ( cca 800 m).

Trasa č. 3:
Vodojem nad čtvrtí Vlára, polní cestou po hřebenu k lesíku na čtvrtí Malé Pole, vepřín v Divnich, napojení na místní cyklotrasu č. 5058.

Trasa č. 4:
Hrádek ulící Ke Snožku pod viaduktem, polní cestou přes kopec, vedle televizního převaděče k horní části Rokytnice, polní cestou, zčásti panelovou, do Šanova.

Trasa č. 5:
Hrádek, křižovatka na Divnice (od trasy č. 5058), přes železniční přejezd nad Hrádkem, směr Rokytnice, na kopci odbočit vlevo na polní hřebenovou cestu na Bohuslavice.

Trasa č. 6:
tato trasa spojuje hřebenovou polní cestou trasu č. 4 a 5 nad Hrádkem.

Provozovatel

Město Slavičín

Osvobození 25
763 21 Slavičín
Tel.:
+420 577 004 800
Email:
podatelna@mesto-s...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.mesto...
GPS:
49,088733 17,878431
 
 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 

Park párty Slavičín

Městské slavnosti v zámeckém parku plné hudby, dobrého jídla a zábavy.
Slavičín, Zlínský kraj

Podzimní kurz vaření na ohni s Hugo Hromasem

Přijďte se naučit tajemství ohnivého vaření a zároveň si užijte komentovanou prohlídku naší farmy. Poznáte, co všechno stojí za tím, než se naše výjimečné Bio maso dostane až k vám na talíř. Zažijte dokonalou kombinaci chutí, dobrodružství a vzdělání.
Rudimov, Zlínský kraj

Dejte děti do pohybu

Akce je určena pro děti ve věku od 3 do 10 let, a to jak pro školy z okolí (ZŠ Bojkovice, ZŠ Pitín, ZŠ Záhorovice, ZŠ Komňa), tak i pro veřejnost.
Bojkovice, Zlínský kraj

20. ročník krosu Slopenská desítka

Akce se koná ve Slopném na hřišti SK Slopné a v blízkém okolí Vizovických vrchů a je zaměřena na různé věkové skupiny od malých dětí, přes předškoláky, žáky, dospělé až po seniory.
Slopné, Zlínský kraj

Kytice – Metropolitní divadlo Praha

Kytice je sbírka básní inspirována z národních tradic, bájí a pověstí.
Luhačovice, Zlínský kraj

Fragile

FRAGILE je slovenská vokální skupina složená z výrazných pěveckých osobností, které bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella.
Luhačovice, Zlínský kraj

Pánská šatna aneb Mušketýři v Mexiku

Hrají: Martin Dejdar, Jiří Lábus, Petr Vacek, Jan Jiráň, Martin Janouš, Petr Hojer.
Luhačovice, Zlínský kraj

Divadlo dětem – Vánoční čas – hosté Jú a Hele

Loutkoherecká skupina Loudadlo uvádí revue Vánoční čas. Překrásná zimní revue s vánoční "příchutí" plná písniček a koled.
Luhačovice, Zlínský kraj

Cyklostezka ze Slavičína do Hrádku

V roce 2023 vznikla ve Slavičíně nová cyklostezka ze Slavičína do Hrádku, a to v lokalitě Za Zemánky. Slouží jak pro cyklisty a chodce ve městě, tak i pro turisty jedoucí po dálkové cyklotrase.
Slavičín, Zlínský kraj

Bílé stopy Luhačovického Zálesí

Upravované běžecké stopy Luhačovského Zálesí jsou zimním rájem všech milovníků bílé stopy. Napojit se na trasy můžete hned v několika obcích regionu, a těšit se můžete na kilometry upravených stop po těch nejzajímavějších koutech Luhačovického Zálesí.
Slavičín, Zlínský kraj

Pivečkův lesopark ve Slavičíně

Pivečkův lesopark byl založený v roce 1936 rodinou Pivečkových jako odpočinková zóna pro obyvatele Slavičína a především pro zaměstnance jejich obuvnického podniku. Jeho kouzlo tvoří především dřevěné plastiky, díla mladých sochařů, studentů pražské umělecko-průmyslové vysoké školy.
Slavičín, Zlínský kraj

Studánka Tatarka poblíž Slavičína

Její historie sahá do 17. století, do období turecko-tatarských vpádů. V roce 1663 zde tábořilo několik tisíc těchto nájezdníků. Název studánky je od těchto nájezdníků odvozen.
Slavičín, Zlínský kraj

Městské muzeum Slavičín s expozicí letecké bitvy

Město Slavičín je bohaté na své kulturní a historické památky. V muzeu je stálá expozice zabývající se leteckou bitvou, která se 29. srpna roku 1944 odehrála ve vzdušném prostoru Slavičína a jeho blízkého okolí. Další významnou expozicí muzea jsou archeologické nálezy ze Slavičínska a okolí.
Slavičín, Zlínský kraj

Bowling Slavičín

Bowling Slavičín vznikl v roce 2009 adaptací starší budovy. Technologie bowlingu je dvoudráha s automatickým stavěčem v nezkrácené délce 19 m. Služby bowlingu doplňuje pizzerie a restaurace s vlastní kuchyní.
Slavičín, Zlínský kraj

Slavex Trails – trail park ve Slavičíně

Slavex Trails je menší trail park u města Slavičín ve Zlínském kraji. Najdete zde dva traily o celkové délce dva kilometry. Nabízejí vysoké klopenky, flow, skoky, lavice a dropy.
Slavičín, Zlínský kraj

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

V Hostětíně se nachází zahrada, kde se žije v souladu s přírodou. Naleznete zde prostor plný bylinek, ovocných stromů, hmyzáčků, ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". Na své si zde přijdou ti, kteří hledají zábavu, ponaučení i insporaci.
Hostětín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámek Slavičín

Restaurace Zámek se nachází v samotném centru města Slavičína nedaleko Horního náměstí. Nachází se v prostorách barokního zámku, který je doménou města.
Slavičín, Zlínský kraj

Zámek Wichterle – hotel a pivní lázně

Koupel v pivu v modřínových vanách v hlubokých sklepeních zámku Wichterle pro vás bude bezesporu úžasným zážitkem. Odvezte si s sebou z pobytu ze zámeckého prostředí odpočaté nejen tělo, ale i duši.
Slavičín, Zlínský kraj

Ubytování na Valašsku ve Slavičíně

Ve Slavičíně na Valašsku můžete využít celoroční ubytování, a to buď v jednotlivých pokojích nebo si můžete pronajmout celý objekt, který je upraven s bezbariérovým přístupem.
Slavičín, Zlínský kraj

Restaurace Záložna Slavičín

Dominantou centra Slavičína je budova bývalé Rolnické Záložny, v jejímž přízemí se dnes nachází Restaurace Záložna. Restaurace má kapacitu 58 míst a je nekuřácká. Součástí restaurace je salonek pro 20 osob.
Slavičín, Zlínský kraj

Pivovar Hrádek ve Slavčíně na Zlínsku

Pivovar navazuje na tradici výroby piva ve Slavičíně, která zde fungovala od 15. století, avšak zanikla v předválečném období. Z historického hlediska je tedy znovuobnovení výroby piva roku 2013 ve Slavičíně navázáním na tradiční výrobu, která zde měla své místo.
Slavičín, Zlínský kraj

Penzion Hvězda

Ubytování v podhůří Bílých Karpat, pod zámkem Nový Světlov, v městečku Bojkovice. Užijte si pohodu v restauraci a penzionu Hvězda.
Bojkovice, Zlínský kraj

Valašský chleba

Máte chuť na Valašský chleba? Stojí za ním pekař Ruda Ševců, je z mouky, vody a soli, pečený na kamenných deskách, křupavý navenek a vláčný uvnitř. Pro své kvasové fešáky berou mouku z Mlýna Kelč na pomezí Valašska a Hané. Teď už určitě máte chuť na Valašský chleba!
Sehradice, Zlínský kraj

Domov mládeže Církevní střední odborné školy v Bojkovicích

Nabízí ubytování v prostorách domova mládeže v malebném prostředí Bílých Karpat.
Bojkovice, Zlínský kraj