Úvod > Co chcete dělat? > Zimní sporty > Bílé stopy Luhačovického Zálesí
Zimní sporty

Bílé stopy Luhačovického Zálesí

Upravované běžecké stopy Luhačovského Zálesí jsou zimním rájem všech milovníků bílé stopy. Napojit se na trasy můžete hned v několika obcích regionu, a těšit se můžete na kilometry upravených stop po těch nejzajímavějších koutech Luhačovického Zálesí.
Okolí Luhačovic má co nabídnout i v zimním období. Kromě hezky zakulacených vrcholků Vizovických hor protkaných upravovanými běžeckými trasami zde na vás čeká množství krásných výhledů na okolitou krajinu a vstřícní lidé. Vyzkoušet zde můžete několim tras:

  • 1. Magistrála vás provede nejen Pozlovicemi, ale také vás vezme do hor pod vrch Komonec či Starý Světlov. Délka trasy je 10 km, převýšení 448 metrů. Trasa vede z Pozlovic do Luhačovic: Pozlovice (u Vegy) – Pozlovice (u kostela) – Pozlovice (u hotelu Niva) – Pozlovice (u kostela) – Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – cyklotrasa 5056 – Luhačovice (Řetechov) a zpět.
  • 2. Krásny výhled do okolí a nenáročný terén spolu tvoří téměř dokonalou kombinaci k nenáročné projížďce s přáteli nebo rodinou. Délka trasy je 13 km, převýšení 380 metrů. Pokud se vám trasa do Dobrkovic zdá poněkud krátká, můžete se posléze vydat směrem na vrch Doubí až do obce Kelníky. Hlavní trasa (varianta A) vede směrem: Velký Ořechov – Velký Ořechov (Doubí) a zpět – Dobrkovice (pila) a zpět, případně Velký Ořechov – Velký Ořechov (Doubí) a zpět – Kelníky a zpět.
  • 3. Pokud vás zajímá i trocha historie, vydejte se po běžkařské trase směrem na Horní Lhotu, kde kromě krásných výhledů narazíte i na zříceninu hradu Sehrad z 13. století. Pověst praví, že opodál v malém jezírku kdysi vodník topil selata. Délka trasy je 11 km, převýšení 487 metrů. Hlavní trasa (varianta 1B) vede směrem: Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – Horní Lhota (Hory) – Horní Lhota (Sehrad) – Horní Lhota (Tutkovské sedlo) a zpět.
  • 4. Různorodost místních zajímavostí můžete na vlastní kůži poznat díky běžkařské trase vedoucí od Hotelu Vega k poutnímu místu Malenisko, kde se při šálku teplého čaje můžete kochat pohledem na Provodovskou dolinu. Odtud si trošku vyšlápnete směrem k zříceninám hradu Starý Světlov a kolem vrchu Komonec se pohodlně vrátíte zpět do Pozlovic. Délka trasy je 13 km, převýšení činí 752 metrů. Hlavní trasa (varianta C) vede směrem Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – cyklotrasa 5056 – Provodov (Malenisko) – Podhradí (Starý Světlov) – okruh Vega a zpět.
Město Slavičín odpočívá mezi Vizovickými vrchy a masivvem Bílých Karpat. Všude samé kopce, kopečky i větší hromádky země, tmavé lesy i rozsáhlé louky, doliny s křivolakými říčkami a výhledy kam jen chcete. Využít zde můžete modrou a červenou trasu, k dispozici je také stopa v lesoparku.
 
  • Nenáročná modrá trasa vedoucí přes široké louky se vám odvděčí krásným výhledem na celé město a okolí. Oplatí se vyčkat na krásné zimní počasí nebo na červený západ slunce a užít si tuto trasu v celé její nádheře. Trasa měří 9 km a vede směrem sídliště Malé Pole – nástup od garáží u SBD Obzor nebo od kotelny – na horizontu přejezd hl. silnice do Valašských Klobouk a dále směrem k vodojemu, kolem lesa „Řeháku“ k rybníku. Po hrázi rybníka přejezd kolem zahrádkářské kolonie směrem na Lipovou. 
  • Pokud hledáte krátký výlet na slunečné odpoledne, červená běžkařská trasa je tou správnou volbou. A když vám nebude stačit 7 kilometrů romantické trasy do Lipové, můžete sjet směrem k pramenu Tatarka a odtud se vrátit zelenou trasou spět do Slavičína. 
  • Trasa lesoparkem vede okolo potoka Lukšínky a zpět nebo směr Radašovy a Lipová. Cestou můžete odbočit na sirný pramen Tatarka, jenž historie sahá do období turecko-tatarských vpádů. Prý tu v roce 1663 tábořilo několik tisíc těchto nájezdníků. Možnost nástupu na trasu také u parkoviště u hřbitova. Trasa měří 9 km.

Provozovatel

Luhačovské Zálesí o.p.s.

Osvobození 25
763 21 Slavičín
Tel.:
+420 577 131 205
Email:
info@luhacovskeza...
WWW:
luhacovskezalesi.cz/
WWW:
www.bezky.luhacov...
GPS:
49,088733 17,878442
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Rozhlasové a televizní přijímače

Výstava v Muzeu Bojkovska je věnovaná 100. výročí rozhlasového a 70. výročí televizního vysílání.
Bojkovice, Zlínský kraj

Vánoční koncert dětem Luhačovice 2023

KORUNKA pomáhá už 20 let. A neodmyslitelně k naší dlouhodobé charitativní podpoře patří tradiční Vánoční koncert dětem. Je nám potěšením Vám oznámit letošní ročník a už teď víme, že to bude galavečer, jak se patří.
Luhačovice, Zlínský kraj

Retro výstava vánočních ozdob a dekorací v Brumově-Bylnici

Výstavu "Retro vánočních ozdob a dekorací si můžete prohlédnout v Městském muzeu a informačním centru v Brumově-Bylnici od 1. prosince 2023 do 15. ledna 2024
Brumov-Bylnice, Zlínský kraj

Štědrý den na hradě Brumov-Bylnice

Štědrý den na hradě aneb zkraťte si čekání na Ježíška procházkou na hradní vrchol.
Brumov-Bylnice, Zlínský kraj

Festival Vizovické Trnkobraní 2024

Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to 23. 8. – 24. 8. 2024 v areálu likérky Rudolf Jelínek. Tradiční součástí Vizovického Trnkobraní je světově proslulá soutěž v pojídání švestkových knedlíků.
Vizovice, Zlínský kraj

Vánoční výstava v Galerii Mariette ve Vizovicích

Galerie Mariette sídlící v předzámčí zámku Vizovice otevřela svou každoroční Vánoční výstavu a široké veřejnosti prezentuje ve dvou výstavních sálech um tradiční české výroby foukaných skleněných vánočních ozdob. Výstavu můžete navštívit do 23. prosince.
Vizovice, Zlínský kraj

Tvůrčí dílny na adventních trzích

Přijďte nasát vánoční atmosféru a možná ulovíte i pár dárečků pod stromeček. Děti si mohou vyrobit tematické dekorace nebo dárečky.
Vizovice, Zlínský kraj

Perníčky

Tradiční předvánoční dílny lidových výrobců.
Uherský Brod, Zlínský kraj

Cyklostezka ze Slavičína do Hrádku

V roce 2023 vznikla ve Slavičíně nová cyklostezka ze Slavičína do Hrádku, a to v lokalitě Za Zemánky. Slouží jak pro cyklisty a chodce ve městě, tak i pro turisty jedoucí po dálkové cyklotrase.
Slavičín, Zlínský kraj

Cyklotrasy na Slavičínsku

Ve Slavičíně vyrostlo několik cyklotras a další jsou v plánu.
Slavičín, Zlínský kraj

Pivečkův lesopark ve Slavičíně

Pivečkův lesopark byl založený v roce 1936 rodinou Pivečkových jako odpočinková zóna pro obyvatele Slavičína a především pro zaměstnance jejich obuvnického podniku. Jeho kouzlo tvoří především dřevěné plastiky, díla mladých sochařů, studentů pražské umělecko-průmyslové vysoké školy.
Slavičín, Zlínský kraj

Studánka Tatarka poblíž Slavičína

Její historie sahá do 17. století, do období turecko-tatarských vpádů. V roce 1663 zde tábořilo několik tisíc těchto nájezdníků. Název studánky je od těchto nájezdníků odvozen.
Slavičín, Zlínský kraj

Městské muzeum Slavičín s expozicí letecké bitvy

Město Slavičín je bohaté na své kulturní a historické památky. V muzeu je stálá expozice zabývající se leteckou bitvou, která se 29. srpna roku 1944 odehrála ve vzdušném prostoru Slavičína a jeho blízkého okolí. Další významnou expozicí muzea jsou archeologické nálezy ze Slavičínska a okolí.
Slavičín, Zlínský kraj

Bowling Slavičín

Bowling Slavičín vznikl v roce 2009 adaptací starší budovy. Technologie bowlingu je dvoudráha s automatickým stavěčem v nezkrácené délce 19 m. Služby bowlingu doplňuje pizzerie a restaurace s vlastní kuchyní.
Slavičín, Zlínský kraj

Slavex Trails – trail park ve Slavičíně

Slavex Trails je menší trail park u města Slavičín ve Zlínském kraji. Najdete zde dva traily o celkové délce dva kilometry. Nabízejí vysoké klopenky, flow, skoky, lavice a dropy.
Slavičín, Zlínský kraj

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

V Hostětíně se nachází zahrada, kde se žije v souladu s přírodou. Naleznete zde prostor plný bylinek, ovocných stromů, hmyzáčků, ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". Na své si zde přijdou ti, kteří hledají zábavu, ponaučení i insporaci.
Hostětín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámek Slavičín

Restaurace Zámek se nachází v samotném centru města Slavičína nedaleko Horního náměstí. Nachází se v prostorách barokního zámku, který je doménou města.
Slavičín, Zlínský kraj

Zámek Wichterle – hotel a pivní lázně

Koupel v pivu v modřínových vanách v hlubokých sklepeních zámku Wichterle pro vás bude bezesporu úžasným zážitkem. Odvezte si s sebou z pobytu ze zámeckého prostředí odpočaté nejen tělo, ale i duši.
Slavičín, Zlínský kraj

Ubytování na Valašsku ve Slavičíně

Ve Slavičíně na Valašsku můžete využít celoroční ubytování, a to buď v jednotlivých pokojích nebo si můžete pronajmout celý objekt, který je upraven s bezbariérovým přístupem.
Slavičín, Zlínský kraj

Restaurace Záložna Slavičín

Dominantou centra Slavičína je budova bývalé Rolnické Záložny, v jejímž přízemí se dnes nachází Restaurace Záložna. Restaurace má kapacitu 58 míst a je nekuřácká. Součástí restaurace je salonek pro 20 osob.
Slavičín, Zlínský kraj

Pivovar Hrádek ve Slavčíně na Zlínsku

Pivovar navazuje na tradici výroby piva ve Slavičíně, která zde fungovala od 15. století, avšak zanikla v předválečném období. Z historického hlediska je tedy znovuobnovení výroby piva roku 2013 ve Slavičíně navázáním na tradiční výrobu, která zde měla své místo.
Slavičín, Zlínský kraj

Penzion Hvězda

Ubytování v podhůří Bílých Karpat, pod zámkem Nový Světlov, v městečku Bojkovice. Užijte si pohodu v restauraci a penzionu Hvězda.
Bojkovice, Zlínský kraj

Valašský chleba

Máte chuť na Valašský chleba? Stojí za ním pekař Ruda Ševců, je z mouky, vody a soli, pečený na kamenných deskách, křupavý navenek a vláčný uvnitř. Pro své kvasové fešáky berou mouku z Mlýna Kelč na pomezí Valašska a Hané. Teď už určitě máte chuť na Valašský chleba!
Sehradice, Zlínský kraj

Domov mládeže Církevní střední odborné školy v Bojkovicích

Nabízí ubytování v prostorách domova mládeže v malebném prostředí Bílých Karpat.
Bojkovice, Zlínský kraj