Úvod > Co chcete dělat? > Bílé stopy Luhačovického Zálesí
Zimní sporty

Bílé stopy Luhačovického Zálesí

Upravované běžecké stopy Luhačovského Zálesí jsou zimním rájem všech milovníků bílé stopy. Napojit se na trasy můžete hned v několika obcích regionu, a těšit se můžete na kilometry upravených stop po těch nejzajímavějších koutech Luhačovického Zálesí.
Okolí Luhačovic má co nabídnout i v zimním období. Kromě hezky zakulacených vrcholků Vizovických hor protkaných upravovanými běžeckými trasami zde na vás čeká množství krásných výhledů na okolitou krajinu a vstřícní lidé. Vyzkoušet zde můžete několim tras:

  • 1. Magistrála vás provede nejen Pozlovicemi, ale také vás vezme do hor pod vrch Komonec či Starý Světlov. Délka trasy je 10 km, převýšení 448 metrů. Trasa vede z Pozlovic do Luhačovic: Pozlovice (u Vegy) – Pozlovice (u kostela) – Pozlovice (u hotelu Niva) – Pozlovice (u kostela) – Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – cyklotrasa 5056 – Luhačovice (Řetechov) a zpět.
  • 2. Krásny výhled do okolí a nenáročný terén spolu tvoří téměř dokonalou kombinaci k nenáročné projížďce s přáteli nebo rodinou. Délka trasy je 13 km, převýšení 380 metrů. Pokud se vám trasa do Dobrkovic zdá poněkud krátká, můžete se posléze vydat směrem na vrch Doubí až do obce Kelníky. Hlavní trasa (varianta A) vede směrem: Velký Ořechov – Velký Ořechov (Doubí) a zpět – Dobrkovice (pila) a zpět, případně Velký Ořechov – Velký Ořechov (Doubí) a zpět – Kelníky a zpět.
  • 3. Pokud vás zajímá i trocha historie, vydejte se po běžkařské trase směrem na Horní Lhotu, kde kromě krásných výhledů narazíte i na zříceninu hradu Sehrad z 13. století. Pověst praví, že opodál v malém jezírku kdysi vodník topil selata. Délka trasy je 11 km, převýšení 487 metrů. Hlavní trasa (varianta 1B) vede směrem: Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – Horní Lhota (Hory) – Horní Lhota (Sehrad) – Horní Lhota (Tutkovské sedlo) a zpět.
  • 4. Různorodost místních zajímavostí můžete na vlastní kůži poznat díky běžkařské trase vedoucí od Hotelu Vega k poutnímu místu Malenisko, kde se při šálku teplého čaje můžete kochat pohledem na Provodovskou dolinu. Odtud si trošku vyšlápnete směrem k zříceninám hradu Starý Světlov a kolem vrchu Komonec se pohodlně vrátíte zpět do Pozlovic. Délka trasy je 13 km, převýšení činí 752 metrů. Hlavní trasa (varianta C) vede směrem Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – cyklotrasa 5056 – Provodov (Malenisko) – Podhradí (Starý Světlov) – okruh Vega a zpět.
Město Slavičín odpočívá mezi Vizovickými vrchy a masivvem Bílých Karpat. Všude samé kopce, kopečky i větší hromádky země, tmavé lesy i rozsáhlé louky, doliny s křivolakými říčkami a výhledy kam jen chcete. Využít zde můžete modrou a červenou trasu, k dispozici je také stopa v lesoparku.
 
  • Nenáročná modrá trasa vedoucí přes široké louky se vám odvděčí krásným výhledem na celé město a okolí. Oplatí se vyčkat na krásné zimní počasí nebo na červený západ slunce a užít si tuto trasu v celé její nádheře. Trasa měří 9 km a vede směrem sídliště Malé Pole – nástup od garáží u SBD Obzor nebo od kotelny – na horizontu přejezd hl. silnice do Valašských Klobouk a dále směrem k vodojemu, kolem lesa „Řeháku“ k rybníku. Po hrázi rybníka přejezd kolem zahrádkářské kolonie směrem na Lipovou. 
  • Pokud hledáte krátký výlet na slunečné odpoledne, červená běžkařská trasa je tou správnou volbou. A když vám nebude stačit 7 kilometrů romantické trasy do Lipové, můžete sjet směrem k pramenu Tatarka a odtud se vrátit zelenou trasou spět do Slavičína. 
  • Trasa lesoparkem vede okolo potoka Lukšínky a zpět nebo směr Radašovy a Lipová. Cestou můžete odbočit na sirný pramen Tatarka, jenž historie sahá do období turecko-tatarských vpádů. Prý tu v roce 1663 tábořilo několik tisíc těchto nájezdníků. Možnost nástupu na trasu také u parkoviště u hřbitova. Trasa měří 9 km.

Provozovatel

Luhačovské Zálesí o.p.s.

Osvobození 25
763 21 Slavičín
Tel.:
+420 577 131 205
Email:
info@luhacovskeza...
WWW:
www.luhacovskezal...
WWW:
www.bezky.luhacov...
GPS:
49,088733 17,878442
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámek Slavičín

Restaurace Zámek Slavičín

Slavičín, Zlínský kraj
Hotel a pivní lázně Zámek Wichterle

Hotel a pivní lázně Zámek Wichterle

Slavičín, Zlínský kraj
Ubytování na Valašsku ve Slavičíně

Ubytování na Valašsku ve Slavičíně

Slavičín, Zlínský kraj
Restaurace Záložna Slavičín

Restaurace Záložna Slavičín

Slavičín, Zlínský kraj