Úvod > Co chcete dělat? > Cyklistický víkend na Moravskotřebovsku

Cyklistický víkend na Moravskotřebovsku

Letní sporty
Moravská Třebová a její okolí vás okouzlí jedinečnou přírodou i historickými památkami. Vydáte se za tajemstvím moravskotřebovského zámku, na zříceninu hradu Cimburk a užijete si jedinečnou krajinu Hřebečského hřbetu během jízdy parním vláčkem po bývalé průmyslové dráze z Mladějova na Moravě.
K rozkrývání krás turistické oblasti Českomoravské pomezí se inspirujte následujícím programem:
  • 1. den – příjezd do Moravské Třebové, ubytování, procházka městem
Architektonické klenoty představuje naučná stezka Cesta od renesance k baroku, která neopomíjí historické centrum, renesanční zámek a výstup na Křížový vrch, odkud se skýtá půvabný výhled na město
  • 2. den
Po dopolední prohlídce zámku se vydáte na cyklistický výlet do Mladějova a užijete si výlet parním vláčkem po úzkokolejce i návštěvu zdejšího průmyslového muzea. Základní okruh si můžete prodloužit o několik kilometrů terénem Hřebečských důlních stezek, které seznamují s hornickou historií regionu a nabízí rozmanité výhledy na Moravskotřebovskou kotlinu z rozhleden, vyhlídkových plošin i odpočinkových altánů.

Popis trasy (24 km):
521 Moravská Třebová – Staré Město (5 km), 4062 Staré Město – Rychnov na Moravě – Mladějov na Moravě (8,5 km), nezn. Mladějov na Moravě – Kunčina (4,5 km), 182 Kunčina – Moravská Třebová (6 km)
  • 3. den 
Cyklistický ohruh vás zavede do městečka Trnávka, nad kterým se tyčí tajemná zřícenina hradu Cimburk. Dále zavítáte do Jevíčka, kde stojí za vidění bývalá synagoga i renesanční zámeček. V Křenově se můžete zastavit ve farním muzeu a přes Dlouhou Loučku výlet zakončíte návratem do Moravské Třebové. 

Popis trasy (45,5 km):
506 Moravská Třebová – Městečko Trnávka (12,5 km), 505 Městečko Trnávka – Chornice – Biskupice (10 km), 4065 Biskupice – Jevíčko – Křenov (13 km), 4030 Křenov – Dlouhá Loučka – Moravská Třebová (10 km)


 
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

Moravská Třebová, Východní Čechy
Pizza-Caffé Moravská Třebová

Pizza-Caffé Moravská Třebová

Moravská Třebová, Východní Čechy
Restaurace a penzion Excalibur v Moravské Třebové

Restaurace a penzion Excalibur v Moravské Třebové

Moravská Třebová, Východní Čechy