Úvod > Co chcete dělat? > Černé divadlo Jiřího Srnce
Černé divadlo Jiřího Srnce
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Černé divadlo Jiřího Srnce

Český divadelní soubor, patří od svého vzniku mezi nejznámější reprezentanty českého divadelnictví ve světě. Princip, který dal zakladatel a umělecký ředitel souboru Jiří Srnec do vínku, se zakládá na tvůrčím využití jednoduchého triku, takzvaného "černého kabinetu".
Český divadelní soubor, patří od svého vzniku mezi nejznámější reprezentanty českého divadelnictví ve světě. Zúčastnil se více než 65 mezinárodních divadelních festivalů a realizoval přes 250 zahraničních turné v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii, Africe i Austrálii. Divadlo Jiřího Srnce je oslavou lidské představivosti a snů, neboť právě představivost je esencí černého divadla.
 
Princip, který dal zakladatel a umělecký ředitel souboru Jiří Srnec do vínku, se zakládá na tvůrčím využití jednoduchého triku, takzvaného "černého kabinetu". Černě oblečení herci s rekvizitami nejsou z hlediska diváka vidět proti černému pozadí. Rekvizity, předměty nebo objekty se tím stávají schopné pohybu a tedy i vlastního osobitého života. Jiřímu Srncovi a jeho divadlu ovšem efekt triku není účelem, ale prostředkem k dosažení scénické a mimické metafory, realizované hudebně organizovaným pohybem výtvarných objektů a herců.

Černé divadlo Jiřího Srnce naleznete na pražské Zbraslavi na rohu ulic Žitavského a U Lékárny, nedaleko Zbraslavského náměstí, v budově místního Sokola.

Provozovatel

Černé divadlo Jiřího Srnce

Na Příkopě 31
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 774 574 475
Tel.:
+420 225 113 352
Email:
tickets@srnecthea...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.srnectheatre.com
GPS:
50,086517 14,427027
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

1,5 hodiny