Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace MaSa by Hervé Rodriguez
Gurmánská turistika

Restaurace MaSa by Hervé Rodriguez

Netradiční špičková francouzská restaurace, kterou otevřel Hervé Rodriguez, šéfkuchař oceněný v Paříži michelinskou hvězdou. Podnik se nachází v centru Prahy na Ovocném trhu a přináší luxusní gastronomii za dostupné ceny.
MaSa znamená Manipulateur de Saveurs, tedy manipulátor chutí. Právě to o konceptu restaurace hodně napovídá. Klasické francouzské recepty zde rozhodně nehledejte – například jeden z dezertů je čokoláda s červenou paprikou, jako předkrm kachní foie gras se zeleným chřestem a jahodovým kečupem nebo květákové cappuccino.

V restauraci samotné vás, kromě nezapomenutelného menu, jistě zaujme také provokativní interiér, a k tomu personál, který o vás bude pečovat jako o krále. Pod historickým dřevěným stropem z malovaných trámů se jako po vláknech pavučin vine nápadité osvětlení. Překvapí vás nejen prostorné červené lenošky ale zejména zajímavě řešená výzdoba stěn s netradičním obložením. Vysokých výdajů se bát neumíte. Vysoká gastronomie nemusí být astronomicky drahá. Menu označené jako Surprise o šesti chodech dostanete v MaSa za cca 1 400 korun.

Michelinskou hvězdou oceněný kuchař Hervé Rodriguez pochází z Dijonu. Vedle provozování vlastních restaurací účinkoval v řadě televizních show, například Nejlepší menu Francie nebo Tajemství šéfkuchařů. Praha je jeho první projekt mimo Francii.
Zobrazit více