Úvod > Aktuality > Brněnskou vilu Stiassny lze navštívit i v zimě
Brněnskou vilu Stiassny lze navštívit i v zimě
"> "> "> "> ">
Památky

Brněnskou vilu Stiassny lze navštívit i v zimě

  • Vydáno15. prosince 2019
Vila Stiassni je pro veřejnost otevřena po celý rok. Každý pátek, sobotu, neděli, pondělí a o státních svátcích si můžete vybrat ze dvou nabízených prohlídkových okruhů – interiér vily nebo návštěvu zahrady. Komentované prohlídky interiérů vily začínají každou celou hodinu.
stiassniMěstská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury. Před zájemci z řad veřejnosti nezavírá své brány ani v zimě. Za moderní architekturou můžete přijít každý pátek, sobotu, neděli, pondělí a o státních svátcích.

Na výběr je jedna ze dvou tras: Interiéry vily Stiassni nebo Zahrada a výstava. Jestliže si vyberete prohlídku interiéru, seznámíte se s poutavou historií vily a prohlédnete si elegantní interiéry, které působí téměř zámeckým dojmem. Prohlídkový okruh s průvodcem začíná v přízemí, kde nechybí jídelna, společenské salonky a hostinské pokoje. Po mohutném dřevěném schodišti vystoupáte do prvního patra, kde se nachází soukromé pokoje rodiny, můžeme říci apartmány, neboť každý člen rodiny měl vlastní šatnu, koupelnu a ložnici. Na závěr prohlídky zamíříte i do části určené služebnictvu a zaměstnancům. Vstupenka stojí 200 korun.

stiassniOkruh Zahrada nabízí individuální prohlídku bez průvodce jedné z největších soukromých zahrad v meziválečném Československu. Zahrada je rozdělena do několika částí důmyslně oddělených terénními stupni a zelení. V zahradě si tak můžete prohlédnout reprezentační parter a terasu určenou pro společenské události i běžné stolování. Sportovně založení majitelé vybavili areál plaveckým bazénem a tenisovým kurtem. V severní části areálu je k vidění dvojice skleníků, ovocný sad a bývalá kuchyňská zahrada. Vstupné do zahrady stojí 30 Kč.

V ceně vstupenky je zahrnuta také prohlídka aktuální výstavy instalované v prostorách bývalé kuchyně vily Stiassni.
Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika