Úvod > Co chcete dělat? > Vstišské kamenné spirály
Příroda

Vstišské kamenné spirály

Mezi obcemi Vstiš a Dobřany na jihozápadě Plzeňska se nachází kamenný kruh. Kamenný kruh byl vytvořen pro harmonizaci krajiny a doplnění vody do krajiny zapsaným spolkem druidů ČR Kruh21.
Vstišské kamenné spirály patří ke kamenným geopunkturním řadám, které můžete také najít v Adršpachu, ve Zdoňově, v Pěčnově a v Horní Bělé. Kamenné spirály jsou výtvorem geomantů. Podílela se na nich mezinárodní umělecká skupina z Čech, Rakouska, Německa, Slovinska a USA pod vedením slovinského velvyslance UNESCO Marka Pogačnika. Vstišské kamenné spirály jsou někdy nazývány Dobřanským či Českým Stonehenge.

Tvoří jej osm velkých kamenů, z nichž každý léčí nejen krajinu, ale umí pracovat i s lidmi. Číslo 8 již od starověku představuje ženský princip Matky Země, ještě starořecké olympijské hry se řídily osmiletým cyklem ženské planety Venuše. Také megalitické stavby svatyň Matky Země vznikaly na oktagonálním, osmiúhelníkovém základě Isidiny hvězdy v kruhu. Také kamenný kruh ve Vstiši má silné propojení se Zemí, což si uvědomíte, když se postavíte do jeho středu.

Součástí kamenného systému je i oddělený prostor tří velkých menhirů, kamenných bohyní, archetypů ženství, ženské „svaté Trojice“. Nazývají se dívka (roztančený menhir na přístupu vlevo), zralá žena (menhir proti přístupu) a moudrá stařena (vpravo při přístupu). Ke kamenům přistupte, jak si vás který přitáhne. Opřete se o něj, zavřete si oči, meditujte.

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlinárna Dobřany

Zmrzlinárna Dobřany

Dobřany, Plzeňský kraj
Dobřanská kavárna

Dobřanská kavárna

Dobřany, Plzeňský kraj
Ubytovna Horní Lukavice

Ubytovna Horní Lukavice

Horní Lukavice, Plzeňský kraj