Úvod > Co chcete dělat? > Automat na jogurty a sýry farmy Čítek v Táboře a Makově
Gurmánská turistika

Automat na jogurty a sýry farmy Čítek v Táboře a Makově

Na autobusovém nádraží v Táboře stojí automat na jogurty a sýry. Patří farmě Čítek z Makova nedaleko Jistebnice. Stejný automat provozují Čítkovi také u své minimlékárny na návsi v Makově.
Malá rodinná farma Čítek začala hospodařit v roce 1992 na patnácti hektarech s osmi kusy skotu. Nyní chová celkem sto kusů převážně českého červenostrakatého skotu a obhospodařuje sto padesát hektarů luk a orné půdy. Část mléčné produkce zpracovává ve vlastní minimlékárně, kde z pasterovaného čerstvého mléka vyrábí jogurty a sýry.

Ty si můžete zakoupit v autobusové hale v Táboře. Velkou výhodou je, že hala je otevřená do večera a o víkendech, kdy obchody v okolí mají zavřeno. Stejný automat provozují Čítkovi také u své minimlékárny na návsi v Makově.

Jugurt vyrábí Čítkovi z vlastního mléka. Prodávají ho jako bílý nebo s dvanácti příchutěmi – čokoládovou, meruňkovou, borůvkovou, jahodovou, višňovou, v létě je velký zájem o osvěžující citronovou příchuť, mají také rozinkový, malinový, broskvový, karamelový, lískooříškový nebo s vaječným koňakem. Jogurty z Makova nejsou smetanové, ale ani nízkotučné. Jedná se o selský jogurt, který obsahuje kolem čtyř procent tuku.

Kromě jogurtů tvoří nabídku i čerstvé sýry. Ze sýrů je nejprodávanější ten s francouzskými bylinkami, s kořením Pan Sýr a Paní Sýrová nebo country.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 1. 2021

Ubytování a restaurace v okolí