Úvod > Co chcete dělat? > Aktivity park Monínec – letní sezona v areálu Monínec
Aktivity park Monínec – letní sezona v areálu Monínec
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Aktivity park Monínec – letní sezona v areálu Monínec

Letní Aktivity park Monínec, to je skvělá letní dovolená pro celou rodinu. Park zahrnuje kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol.
Monínec už dávno není pouze lyžařským areálem. Vedle jízdy na zhruba 2,5 kilometrové bikové trati, kterou se svým týmem navrhnul a otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler, je zde řada dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek. V dolní části areálu u restaurace M2 návštěvníci najdou Aktivity park Monínec, který zahrnuje kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, jsou dlouhé zhruba 100 metrů. Dále si tu užijete tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf.
 
Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol. Jen několik málo desítek metrů odsud je vzdálený Pilský rybník, kde je pro návštěvníky nově připravena možnost využití aquazorbingu, jezdění na paddle boardech či na voru. Díky aquazorbingu si tak bude moci každý vyzkoušet chůzi po vodní hladině rybníka, přemety, otočky a jiné triky. Paddleboarding je pak vodní sport, kdy jezdec stojí na prkně podobném surfovému longboardu  a k pohybu používá dlouhé pádlo. Na rybníku je zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

Na trase mezi restaurací M2 a Hotelem Monínec je pak 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.
 

Zábava v Aktivity Parku

Vodní maxiskluzavka měří celých 100 metrů. Adrenalin a osvěžení v jednom najdete na sjezdovce po levé straně lanové dráhy. Pokud se na tuhle atrakci chystáte, nezapomeňte si doma plavky!

Obří kuličková dráha: děti zažijí to, na co dospělí rádi zavzpomínají. V tomto případě dokonce hra s kuličkou v obřím měřítku – dráha je dlouhá 100 metrů. Od léta 2021 je k dispozici dvojitá kuličková dráha. Rozdvojení kuličkové dráhy umožňuje závodit dvěma hráčům mezi sebou. Která kulička bude rychleji v cíli? Dráhu najdete na místě zimního skiparku (po levé straně lanové dráhy).

Půjčovna elektrokol a horských koloběžek: Intersport Rent nabízí svým letním návštěvníkům zapůjčení elektro kol a horských koloběžek. Místní kopečky a dlouhé trasy tak zvládnete bez obtíží. Vyjeďte na vrchol kopce lanovkou a zvolte si svou trasu.

Vodní aktivity: Přírodní koupaliště už na Monínci funguje několik let. Zabavit se tu nově můžete na aktivitách, jako je Paddleboard či jízda na voru.

Elektrolodičky: uspořádejte vodní bitvu na Pilském rybníce. Loďky jsou elektrické, a navíc s vodní pistolí! Do lodiček se vejdou až dvě osoby.

Lanový park: v lanovém parku Monínec naleznete hned několik stanovišť ve výškách stromů! Dostanete se na další stanoviště skokem na snowboard, jízdou na kole nebo třeba na sáňkách? Čeká vás zkouška rovnováhy, ale především spousta zábavy!

Další aktivity:
  • Vodní svět
  • Junior park
  • Tubing
  • Discgolf
  • Lukostřelba
  • Bungee trampolíny
  • Indoor dětskou hernu
  • Lanovou dráhu
  • Horské koloběžky
Zobrazit více
Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Sedlec-Prčice, Středočeský kraj
Bikepark Monínec

Bikepark Monínec

Sedlec-Prčice, Středočeský kraj
Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Sedlec-Prčice, Středočeský kraj
 Vesnická památková rezervace Ounuz

Vesnická památková rezervace Ounuz

Jistebnice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice, Středočeský kraj
Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Novosedly nad Nežárkou, Jihočeský kraj
Restaurace Čertovo Břemeno

Restaurace Čertovo Břemeno

Jistebnice, Jihočeský kraj
Ubytování v Ouklidu

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice, Středočeský kraj