Úvod > Co chcete dělat? > Annínské jezero u Tovačova
Letní sporty

Annínské jezero u Tovačova

Annínské jezero se nachází jihovýchodně od města Tovačov, nedaleko soutoku řek Moravy s Bečvou. Je součástí tzv. tovačovských jezer, které vznikly jako zatopené plochy po těžbě stěrkopísku. Annínské jezero bylo roku 2022 upraveno a dostalo přezdívku Tovačovská riviéra.
Annínské jezero u Tovačova, tzv. Tovačovská riviéra nabízí upravené travnaté pláže a pozvolné vstupy do vody. Nechybí ani přístupové lávky. Jezero je vlastně zatopeným lomem na štěrkopísek (s těžbou se zde začalo roku 1951), kterých je v okolí Tovačova několik: kromě Annínského je to Troubecké a Skašovské jezero, a jezero Donbas. Jedná se o místa s nejčistší vodou v okolí. Právě Annínské jezero bylo upraveno tak, že připomíná klasické koupaliště a je vhodné i pro rodiny s dětmi. Plocha ke koupání vymezená lanem s bójkami je větší než 24 hektarů.

Pláže nebyly v minulosti dobře přístupné, avšak nyní se u jezera po každých 50 metrech střídají zatravněné pozvolné svahy a lávky vybavené schodišti a zábradlím. Jsou zde i odpadkové koše a toalety.