Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > U Labutě – pivnice a restaurace s novou dimenzí služeb
Gurmánská turistika

U Labutě – pivnice a restaurace s novou dimenzí služeb

Grilovaná kolena, kuřecí křidélka, vepřová žebírka jsou zde běžnou součástí každého posezení. Děláme gastronomii tak, aby ji host mohl vnímat celou škálou pocitů, vjemů a aby uspokojila maximálně jeho potřeby.
Obzvlášť populárními se stala grilovaná křidélka, která jsou zhotovována dle vlastní receptury. Jejich popularitu charakterizuje dnes všeobecně známé heslo: „kdo neochutnal křidélka, nebyl na Labuti“.

Také volba ponechat na čepu pouze přerovské pivo Zubr, sice zavání patriotismem, ale ukázala se jako naprosto správná. Toto pivo podtrhuje charakter přerovské pivnice, uspokojuje chuťovou tradici u hostů o to víc, když se v každoroční soutěži tuzemských pivovarů umisťuje na čelních místech, což pochopitelně vyvolává uspokojení a hrdost štamgastů.

Spoustu jídel grilujeme přímo před hostem nebo upravujeme na rožni a potom porcujeme u stolu hosta. Snažíme se používat moderní, ale hlavně šetrné postupy při přípravě pokrmů (např. pošírování). Rozšiřujeme nabídku pokrmů z čerstvých ryb, „zdravé“ moučníky s nízkým obsahem tuku a cukru, samozřejmostí je čerstvé ovoce nebo salát bar s celoročně čerstvou zeleninou.

Velkou výzvou je pro nás nabídnout hostovi komplexní chuťový servis. Ke každému chodu jídla se snažíme doporučit víno (popř. jiný nápoj), který se s jídlem snoubí, nechá ho vyniknout nebo je kontrastní s tím, že máte hned dva kulinářské vjemy. Proto se snažíme na novém jídelním lístku ke každému jídlu doporučit alespoň dvě vína.  Zlepšit a zavést vinnou kulturu při stolování se snažíme při řízených degustacích. Vedoucí degustace provede charakteristiku předváděných vín a závěrem doporučí ke každému vínu vhodné jídlo, které je v nabídce a host si tuto kombinaci může okamžitě oddegustovat. Tato disciplina tzn. kombinace jídel a nápojů je naše specializace a zároveň velký koníček.

Ochutnejte z nabídky jídelního lístku:
 • Speciality české a slovenské kuchyně
 • Domácí kachnička se zelím a bramborovými knedlíky – Svatovavřinecké jakost Kobylí, Ryzlink rýnský výběr Michlovský
 • Moravský vrabec se zelím a houskovým knedlíkem – pivo, Svatovavřinecké jakost Kobylí, Rulandské Modré jakost Kobylí
 • Špikovaný králičí hřbet na smetaně s bramborovou šiškou plněnou uzeným masem – Sauvignon jakost Podluží
 • Svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem připraveno dle receptu původní majitelky restaurace U Labutě paní Vanderkové – Rulandské bílé jakost Kobylí
 • Čachtický guláš s houskovým knedlíkem zdobený vějířkem pečené klobásy s mutěnicí a feferonkou – pivo, Frankovka jakost Kobylí
 • Rostbíf na omáčce z whiskey a bílého pepře – přesně tak růžový, jak ho ochutnal Arnošt na válečném tažení v Anglii – Cabernet Sauvignon jakost Kobylí
 • Špenát s vepřovými výpečky a bavorské špecle – Rulandské Modré jakost Kobylí
 • Grilované vepřové koleno s křenem, hořčicí, okurčičkou – Cabernet Sauvignon + Merlot J.A.R.
 • Nadívaný labutí krk z vepřové panenky, uvnitř se sýrem, uzeným masem, nahoře zdobený sezamem a podávaný s křenovou omáčkou – Kerner Mosela SRN 1990, Ryzlink Rýnský p.s. Reisten
 • Řízek Förchgotta Tovačovského obalovaný v těstíčku s kyselým zelím, sypaný sýrem – Cabernet Sauvignon Templářské sklepy Čejkovice, Frankovka p.s. Marcinčák

Hefaiston na hradě Helfštýn 2023

41. mezinárodní kovářské setkání Hefaiston hostí již tradičně na konci srpna hrad Helfštýn. Kováři budou pracovat pod širým nebem na deseti pracovištích. Mnohé z jejich děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou, u kterého se hrad nachází.
Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj

Farmářské trhy Kojetín

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh v Kojetíně
Kojetín, Olomoucký kraj

Farmářské trhy Kojetín

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh v Kojetíně
Kojetín, Olomoucký kraj

Farmářské trhy Kojetín

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh v Kojetíně
Kojetín, Olomoucký kraj

Laser Aréna Mlýn

Adrenalin, spousta zábavy a nevšední zážitek ...to a ještě mnohem více nabízí Laser Aréna nejen dětem, ale všem věkovým kategoriím. Nejen kluci i holky, páni i dámy, milovníci adrenalinových sportů, ale i třeba milovníci počítačových her si odnesou nezapomenutelný zážitek z návštěvy naší Arény.
Přerov, Olomoucký kraj

Předmostím až do pravěku – naučná stezka v Přerově

Světoznámé archeologické naleziště představuje důkazy prehistorického života na Zemi svým návštěvníkům. Naučná stezka Předmostím až do pravěku je součástí stejnojmenného projektu, který je postupně realizován společně s Dinoparkem Krasiejów nedaleko polského Ozimku.
Přerov, Olomoucký kraj

Zumba Přerov

Fitness hodina plná energie, skvělé hudby a dobré nálady! Kombinuje dynamickou latino-americkou hudbu a latino-americké tance s aerobními pohyby. Využívá tanců jako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a mnohem víc.
Přerov, Olomoucký kraj

Galerie města Přerov

Galerie města Přerova sídlí na Horním náměstí 1 v prostorách bývalé zámecké stolárny, přebudované v industriálním duchu do podoby moderní výstavní síně. Příjemné prostředí městské památkové zóny láká k návštěvě celého starobylého Horního náměstí.
Přerov, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Přerovský pivovar Zubr

Moravský pivovar se zubří hlavou ve znaku vaří jedno z nejlepších piv v naší republice, o čemž svědčí množství ocenění z odborných i laických degustačních soutěží. Důvod je zřejmý – Zubr totiž k jeho přípravě používá opravdu kvalitní suroviny a zachovává tradiční výrobní postupy.
Přerov, Olomoucký kraj

Polévkárna Aniččin dvůr

Dobrá domácí kuchyně založená na tradičních recepturách a surovinách od místních dodavatelů a farmářů. Krom polévek, od dršťkové po pórkovou, je v nabídce také široká škála zabíjačkových specialit, jako je tlačenka, sádlo nebo škvarky.
Přerov, Olomoucký kraj

Hotel Jana

Hotel Jana Congress & Wellness v Přerově je situován uprostřed zeleně v blízkosti centra města. Hotel nabízí ubytování v 93 prostorných pokojích s kapacitou 202 lůžek vč. přistýlek.
Přerov, Olomoucký kraj

Hostinec U Olinka ve Lhotce

Hospoda U Olinka stojí ve Lhotce už od 30. let 20. století. Vlastnil ji Olinek Vlasák a jeho rodina. Na programu místa lze najít divadelní představení, koncerty, tematické ochutnávky jídla a nápojů, projekce filmů a další.
Lhotka, Olomoucký kraj