Úvod > Co chcete dělat? > Brněnské singletraily v Mariánském údolí
Letní sporty

Brněnské singletraily v Mariánském údolí

Nové úzké cyklostezky, takzvané singletraily oživily Mariánské údolí na okrají Brna. Celková délka okruhů je 28 km, z toho 22 km po nově vybudovaných lesních trailech. Centrum areálu vzniklo u Kadlcova mlýna, kde nyní funguje také bobová dráha.
Povrch je udusaná hlína občas vyztužená štěrkem, žádné kořeny nebo kameny.

1. okruh (levá strana údolí): Na pozemcích rodiny Belcredi ve svahu mezi Kadlcovým mlýnem a líšeňským hřbitovem. První část vede od Kadlcova mlýna nahoru k líšeňskému hřbitovu. Pak už se jede převážně z kopce, ale ne úplně pořád. Závěr se sklopí víc směrem dolů, přibývá vyšších klopenek a příležitostí ke skoku. Celkově je okruh perfektně vyvážený a pestrý. Celkově měří cca 8 km.

2. okruh (pravá strana údolí): Stoupání po silnici od Raka k Horákovské myslivně, odtud směrem na Mokrou až k Mokerské myslivně a potom západním svahem nad údolím zpět ke Kadlcovu mlýnu. Délka okruhu je 14 km.


U Kadlcova mlýna, nedaleko bobové dráhy, vzniká také základna pro návštěvníky. Půjde o montovanou stavbu obloženou dřevem, ve které lidé najdou zázemí s občerstvením, půjčovnou a servisem kol, podobně jako u základny v Jedovnicích. Mariánské údolí patří k nejkrásnějším místům v Brně a je cílem mnoha návštěvníků. Nachází se na východním okraji městské části Brno – Líšeň.

Ideou tvůrců zůstává propojit trasy přes Moravský kras s již existujícími okruhy v Jedovnicích.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Tree House U Jezevce

Tree House U Jezevce

Kuřim, Jižní Morava
Cukrárna Aida v Brně

Cukrárna Aida v Brně

Brno, Jižní Morava
Resort Santon Brno

Resort Santon Brno

Brno, Jižní Morava