Úvod > Co chcete dělat? > Veřejný zábavní areál Bunkr v obci Mokrá-Horákov
Zážitky

Veřejný zábavní areál Bunkr v obci Mokrá-Horákov

Komentované prohlídky, lety vrtulníkem, jízdy v obrněném transportéru, airsoftové hry, CQB aréna pro boj na krátké vzdálenosti, ukázky kynologického výcviku, čtyřkolky a střelba pro děti ze vzduchovek, jízdy na koních nebo offroadová dráha: to jsou jedny z mnoha zážitků v PLRO Horákov.

Airsoft-park

U nás je Airsoft opravdu pro všechny, od úplných začátečníků, přes děti a mládež až po zkušené mazáky. Hřiště nabízí několik variant herních modů, včetně unikátního Domination módu, který pochází z naší dílny. Pro hráče/skupiny bez vlastního vybavení je možnost využít služeb naší půjčovny.
 

Offroad-park

Majitelé a fanoušci offroadů si u nás na téměř kilometrové trati opravdu přijdou na své. Do areálu je vjezd povolen pouze za dozoru odpovědné osoby, termíny jsou vypsány zde na webu, nebo FB.


Prohlídky

Termíny komentovaných prohlídek areálu včetně prohlídek bunkrů a budov jsou vypsány v harmonogramu akcí. Mimo tyto dny se lze dohodnout s naším průvodcem na individuální prohlídce např. pro školy, kluby seniorů a ostatní zájmové skupiny. Doba trvání 30-45 minut.
 

Z historie areálu

Veřejný zábavní areál Bunkr se nachází v místech bývalé raketové základny v obci Mokrá-Horákov, jejíž stavba započala v roce 1978. Primárním úkolem bývalé raketové základny bylo zajištění vzdušné obrany města Brna, ve kterém se nacházely v té době strategické továrny a závody včetně proslulé brněnské Zbrojovky. Přísně tajnou raketovou základnu o rozloze 6,7 ha se čtyřmi odpališti obsluhovalo cca 79 vojáků, kdy přibližně 18 z nich bylo vojáků z povolání. Areál, v jehož vybavení byly raketové systémy S-125 Něva (kód NATO SA-3 GOA), dokončený v roce 1983, sloužil potřebám armády až do roku 1997.

Areál bývalé raketové základny Horákov byl následně zakonzervován a díky až 3 metry vysokým zdem, postaveným již v průběhu realizace, bylo zabráněno vstupu nezvaným návštěvníkům. I tyto zdi se zasloužily o to, že v současnosti zůstává původní PLRO (protiletadlový raketový oddíl) Horákov nedotčen rukou vandalů či sběratelů trofejí, o což se zasloužil i současný majitel, na jehož žádost bývalou raketovou základnu spravuje od října 2019 spolek SAZE z.s. z brněnských Židenic, který se místní aktivitou postupně rozšiřuje o další členy a sympatizanty i z obce Mokrá-Horákov.

Provozovatel

VZA BUNKR - veřejný zábavní areál Horákov

Horákov 188
664 04 Mokrá-Horákov
Tel.:
+420 739 202 071
Tel.:
+420 777 694 036
Email:
info@vzabunkr.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.vzabunkr.cz
GPS:
49,208371 16,727465
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Belcredi Brno

Hotel Belcredi Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Hotel Velká Klajdovka

Hotel Velká Klajdovka

Brno, Jihomoravský kraj
Restaurace Hnízdo

Restaurace Hnízdo

Brno-Slatina, Jihomoravský kraj