Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum českého plakátu v Praze

Muzeum českého plakátu v Praze

Kultura
Na rohu Malostranského náměstí a Karmelitské ulice v Praze můžete navštívit nové soukromé muzeum. Nachází se v opravené budově Domu U Zlatého hroznu se staletou historií. Sbírku v něm bude postupně prezentovat Američan usídlený v Praze Glenn Spicker.
Spickerova sbírka čítá přes 600 plakátů a zahrnuje dobu od roku 1897 až do roku 1989. Na plakátech z první republiky i poválečné éry uvidíte díla anonymních tvůrců i známých umělců. Prvnímu patru dominuje malovaný dřevěný renesanční strop. V přízemí je kavárna a prodejna, v podzemí se plánuje promítací sál.

Na plakátech z první republiky i poválečné éry uvidíte návštěvníci díla anonymních tvůrců i známých umělců. Vystaveny jsou mimo jiné reklamy na mléčné výrobky, zdravou zeleninu a podobné, dnes naprosto běžné zboží. Výstavy Foodporn a Nakupování za železnou oponou nahradí v roce 2019 stálá expozice Muzea českého plakátu, kde budou také plakáty k různým komunistickým svátkům, propagaci krás Československa, strojírenským výrobkům na veletrhy v tuzemsku i v zahraničí a další témata.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí