Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skřítka Střípka v Železném Brodě

Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skřítka Střípka v Železném Brodě

Kdy 2. leden 2019 - 31. březen 2019 Společenské akce
Jedinečná možnost navštívit vždy ve čtvrtek sklářské firmy a užít si neopakovatelný zážitek. Od 2. ledna až do 31. března 2019. Budete moci zhlédnout různá sklářská řemesla a koupit si české sklo za nejlepší ceny přímo od výrobců.
Do projektu „Po stopách skleněného skřítka Střípka" se zapojily sklářské firmy, muzea i sklářská škola. Některé firmy nabízejí právě ve čtvrtek zajímavé slevy na nákup zboží, jiné zase sklářskou dílničku. Nabídka čtvrtečního programu je opravdu pestrá. Pokud navštívíte v rámci akce Zimní sklářské čtvrtky minimálně šest míst z dvanácti a získáte od jednotlivých firem otisk razítka do hrací karty, obdržíte na Turistickém informačním centru v Železném Brodě skleněnou, ručně vyráběnou, postavičku skřítka Střípka. Razítka můžete sbírat po celou dobu sklářských čtvrtků, není podmínkou nasbírat je všechny za jeden jediný den.

Do akce jsou zapojeny: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod, Minimuzeum skleněných betlémů, Městské muzeum v Železném Brodě - sklářská expozice, Městská galerie Vlastimila Rady a sklářské firmy DT Glass s. r. o., Detesk, s. r. o., MISAMO – AAC, s. r. o., Glasstech s. r.o., Ateliér Pavlíny Čambalové a Lampglas s. r. o. a také sklářka Jana Šavrdová a Sklářské studio Oliva.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 12. 2018
1.6.
Staromilská pouť do Bzí

Staromilská pouť do Bzí

Železný Brod, Český ráj
13.4.
Odemykání Jizery

Odemykání Jizery

Malá Skála, Český ráj
20.7.
Festival Dolánky 2019

Festival Dolánky 2019

Turnov, Český ráj
15.11.
18.11.
Za posledním puchýřem 2019

Za posledním puchýřem 2019

Olomouc, Střední Morava a Jeseníky

Ubytování a restaurace v okolí