Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tajemná Indonésie Nová Guinea – Tamtamy času

Tajemná Indonésie Nová Guinea – Tamtamy času

Kdy 15. únor 2019 - 31. srpen 2019 Výstavy
Výstava Tajemná Indonésie je v Brně k vidění do 31. července v Paláci šlechtičen. Navštivte výstavu a oslavte jubileum 100 let Miroslava Zikmunda společně. Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla.
Svět o kterém, jste mysleli, že už neexistuje... Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla. Hlavně však rozsáhlou cestovatelskou práci Rudolfa Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným cestám do nitra ostrova.

Výstava odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. V českých podmínkách jde o zcela výjimečnou záležitost díky rozsahu záběru i zpracování jedinečných materiálů.

Projekt vznikl na základě cest českých cestovatelů do zapomenuté části planety. Najdeme zde velkoformátové fotografie, unikátní etnografické sběry – obrovské rituální totemy bisj, štíty, iniciační masky, oštěpy, luky a šípy, kamenné rituální sekery a kostěné nože, čelenky i zdobení… Vše je atraktivní v bujné džungli s živými krokodýli, hady, želvami i ještěry. Nechybí unikátní stavby domorodých chýší, senzační projekce filmů. Osou expozice jsou velkoformátové fotografie.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 7. 2019
27.7.
7.9.
Letní tematické prohlídky Brna

Letní tematické prohlídky Brna

Brno, Jižní Morava
31.5.
27.10.
Turistický minibus v Brně

Turistický minibus v Brně

Brno, Jižní Morava
14.8.
22.8.
Mezinárodní hudební festival Špilberk 2019

Mezinárodní hudební festival Špilberk 2019

Brno-střed, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí