ÚvodCo chcete dělat?Gurmánská turistikaJean Paul´s Restaurant v Brně
Gurmánská turistika

Jean Paul´s Restaurant v Brně

Restaurace o třech patrech si vyrábí vlastní těstoviny, spaghetti připravují v parmazánovém bochníku a vinotéku mají plnou skvělých italských, moravských a španělských vín. Správná volba, když máte chuť na čerstvé ryby, mořské plody, italské krémové risotto nebo velké obědové saláty.
Příběh Jean Paul's se začal psát v roce 2014, kdy byla „spuštěna na vodu“ naše vlajková loď, restaurace v Běhounské ulici. V rámci našich častých cest do zahraničí jsme poznali mnoho zemí a originální kuchyně některých z nich nám prostě učarovala. Naším cílem tak už od začátku bylo, a stále zůstává, zprostředkovat tyto jedinečné chutě strávníkům v našem rodném Brně. Spolupracujeme s pečlivě vybranými dodavateli surovin ze zemí, jejichž kuchyni vaříme, zejména z Itálie, Švýcarska nebo Rakouska. Mnoho z těchto surovin je s láskou vyráběno tradičními postupy s vysokým podílem lidské práce, které si nesmírně vážíme.

Každý den mezi 11. a 14. hodinou si u nás můžete vybrat z více než 20 druhů jídel, včetně polévky, za zvýhodněnou cenu. Vlajková loď naší flotily, která kotví na strategickém místě mezi náměstími Svobody a Jakubským náměstím. Denně se můžete těšit na více než 50 druhů jídel z naší stálé nabídky, 250 druhů vín, výběrovou italskou kávu, čerstvé dezerty, ale i doplňkový prodej lahůdek a čas od času také zajímavý program.

Postupem času jsme pod hlavičkou Jean Paul's otevřeli další restaurace a vytvořili také koncept bister, kterým se snažíme vyvrátit mýtus, že rychle připravené jídlo nemůže mít vysokou úroveň. Ve všech našich bistrech používáme stejné suroviny a vaříme podle stejných receptur jako v našich restauracích.


Další pobočky Jean Paul's

Vůbec první bistro Jean Paul's najdete ve food courtu obchodního centra Campus Square v těsném sousedství univerzitního kampusu a bohunické nemocnice. Ať už jste si k nám odskočili z nákupu, přednášky, nebo vyšetření, tak vás hladové odejít nenecháme, a to každý všední den mezi 10. a 20. hodinou, o víkendech pak od 10 do 18 hodin.

Nechcete se zdržovat chystáním snídaně doma, nebo si potřebujete z kanceláře odskočit na rychlý oběd? Pak je tu pro vás naše třetí bistro ve Spielberk Office Centre. Vychutnejte si moderní gastronomii v moderních prostorách nejvíc sexy kancelářského komplexu v Brně, a to každý pracovní den od 7:00 do 15:30 hodin.

V pořadí druhá restaurace se nachází v rychle se rozrůstajícím areálu Technologického Parku Brno v Králově Poli, v těsné blízkosti tramvajové smyčky. Najdete v ní otevřenou kuchyni, 80 míst k sezení v prosvětleném interiéru vnitřní části a dalších 30 míst na letní terase s výhledem na jezírko. Den zde můžete začít snídaní, kterou vám připravíme již od 7:30, pokračovat můžete výběrem jednoho z více než 20 jídel z poledního menu nebo čerstvě připraveným dezertem s výběrovou italskou kávou.

V pořadí už třetí restauraci najdete v samotném srdci Brna v místě, kde čerstvé suroviny už po staletí hrají prim. Tím místem je Zelný trh a Jean Paul's na tuto tradici navazuje například vlastní výrobou těstovin nebo prodejem poctivé řemeslné zmrzliny. Sídlí na nároží Zelného trhu a Radnické ulice a zastavit se můžete jak na jedno z více než 20 jídel z poledního menu, tak na výběrovou italskou kávu a dezert nebo večeři à la carte doplněnou sklenkou pečlivě vybraného vína. Z nedostatku místa nemusíte mít obavy, vybrat si můžete jedno z téměř stovky míst ve dvou podlažích uvnitř, případně se uvelebit na naší letní zahrádce s výhledem na Zelný trh, či Starou radnici.

Letní vlak do Neznáma s Vlakfestem

Vlak, kde skoro nic není jisté. Ani to, kam se vlastně pojede. Co vás ovšem čeká je spousta krásných míst a skvělých lidí, protože do takového punku se pustí jen někdo, komu v žilách koluje slušná porce smyslu pro dobrodružství. Vlakfest vyráží do Neznáma i v létě, vyrazíte taky?
Brno, Jihomoravský kraj

Den Brna 2024

Na památku úspěšné obrany města Brna před švédskými vojsky v roce 1645 se pravidelně v srpnu koná akce Den Brna. Nechybí na ni připomínka dvou hlavních postav bitvy – Raduita de Souches a generála Torstensona.
Brno, Jihomoravský kraj

Funky night studentů SŠUM

Tímto koncertem se s hudebním ateliérem rozloučí třída MU3.
Brno, Jihomoravský kraj

Django Jet – francouzský a česk swing

Brněnská kapela hrající převážně swing a francouzský gypsy jazz, po vzoru slavné hudební ikony Francie Django Reinhardta.
Brno, Jihomoravský kraj

Drumsession Konzervatoře Brno

Drumsession oddělení bicích nástrojů brněnské Konzervatoře.
Brno, Jihomoravský kraj

Akce pro zpěváky s podporou Ivety Holas

Hudební akce.
Brno, Jihomoravský kraj

Xavier Baumaxa

Xavier Baumaxa je buránek regionálního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem.
Brno, Jihomoravský kraj

Groove Brno – Forq

Nekonečná virtuozita a hudební energie bez hranic. To vás čeká na koncertě formace Forq, která spojuje skvělé muzikanty se zkušeností z řady předních uskupení.
Brno, Jihomoravský kraj

Palác šlechtičen v Brně

Jednou ze stálých expozic Moravského zemského muzea v Brně je Palác šlechtičen. Od roku 2022 jsou zde k vidění stálé expozice Loutkářské umění a Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Úniková hra v centru Brna

Zábavná úniková hra pro 2-5 lidí, jedinečná svého druhu. Zažijte dobrodružství při řešení zmiznutí agenta pracujícího pro Americkou tajnou službu. Ve své kanceláři Vám zanechal stopy, které Vás dovedou k řešení záhad utajované Oblasti 51. Ale pozor! Máte jenom 60 minut. Dokážete to?
Brno, Jihomoravský kraj

Náměstí Svobody v Brně zvané Svoboďák

Největším a zároveň nejstarším brněnským náměstím je náměstí Svobody. Je místem mnoha kulturních akcí a setkávání.
Brno, Jihomoravský kraj

Skácelova kašna na náměstí Svobody v Brně

Kašna na náměstí Svobody představuje objekt s roštem o průměru 15 m, na kterém jsou uvedeny básníkovy verše s tematikou vody. Byla postavena podle návrhu architektonického studia Ateliér Kuba a Pilař roku 2006.
Brno, Jihomoravský kraj

Nordic walking – chůze s holemi v Brně

Naučíme vás správnou techniku chůze s holemi, strečinkové i posilovací cviky, seznámíme vás se základy školy zad. Poradíme s výběrem vhodného oblečení, obuvi i holí.
Brno, Jihomoravský kraj

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno

Jednotlivé části zahrady reprezentují různé zeměpisné oblasti výběrem charakteristických rostlin. Systém rostlin, kde jsou druhy uspořádané podle čeledí.
Brno, Jihomoravský kraj

Jakubské náměstí v Brně

Jedinečné místo s výjimečnou atmosférou v Brně – Jakubské náměstí aka Jakubák.
Brno, Jihomoravský kraj

Obchodní dům Omega v Brně

Palác Omega nahradil roku 2006 proluku po zbouraném Domě nábytku na náměstí Svobody v Brně. Obchodní centrum v moderním stylu je dílem architektonického studia Kuba & Pilař architekti. Stavba byla nominována na Evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award 2007.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Lokál U Caipla v Brně

Vychutnejte si pečlivě ošetřené pivo a čerstvě navařené domácí jídlo. Pivo čepují nejkratší cestou z tanku do půllitru a zůstává čerstvé až do posledního loku.
Brno, Jihomoravský kraj

Element Restaurant & Bar v Brně

Element v sobě kloubí prvotřídní gastronomii a koktejly. Za jejich světem inspirovaným menu z lokálních surovin stojí zcestovalý šéfkuchař Tomáš Reger, který nasbíral gastronomické zkušenosti z celého světa, a jeho jídlo doplňují drinky od barmanského šampióna Jana Lišky.
Brno, Jihomoravský kraj

Unikátní brněnský Bar, který neexistuje

Parádní bar, který má otevřeno stylově jen večer a v noci. Místo, kde je host na prvním místě .
Brno, Jihomoravský kraj

Penzion Dvořákova

Penzion Dvořákova je situován přímo do prostřed centra brněnské metropole. Je ideálním výchozím bodem pro shlédnutí krásy města, památek i návštěvu okolních restaurací a barů. Ubytují vás v jednolůžkových až třílůžkových pokojích a dvou různých apartmánech s vlastním sociálním zařízením.
Brno, Jihomoravský kraj

Shot bar v Brně

Nově otevřený bar v centru Brna nabízí široký výběr prémiových destilátů z celého světa.
Brno, Jihomoravský kraj

Atelier Bar & Bistro v Brně

Příjemné posezení v hravém interiéru i na terase ve vnitrobloku. Atelier propojuje tradiční a moderní, ať už v jídle nebo v koktejlech. Má zajímavou nabídku vín, včetně těch naturálních. Je možné si zde dát vícechodové menu s párováním anebo zajít na rychlý oběd za super cenu.
Brno, Jihomoravský kraj

Zelená Kočka Pivárium v Brně

Pivárium – prostor, který je připraven servírovat pivo z nabídky těch nejlepších pivovarů v jeho nejvyšší kvalitě.
Brno, Jihomoravský kraj

Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí v Brně

Výčep Na stojáka se nachází pár desítek metrů za kostelem sv. Jakuba v Brně. Milovníkům piva nabízí pivo z menších pivovarů v perfektní kvalitě a pivní speciály. Nechybí ani obědové menu a nejrůznější pochoutky k pivu.
Brno, Jihomoravský kraj