Úvod > Co chcete dělat? > Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Památky

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno

Jednotlivé části zahrady reprezentují různé zeměpisné oblasti výběrem charakteristických rostlin. Systém rostlin, kde jsou druhy uspořádané podle čeledí.
Naleznete zde i rostliny Japonska a Číny, obsahuje architektonické prvky typické pro japonskou zahradu. Dále uvidíte ukázky květeny některých geografických celků mírného pásma. Skleníkové sbírky jsou rozděleny na skupiny rostlin tropických, kapradin a cykasů, palem, kaktusů a sukulentů, bromelií a orchidejí.

V současné době má zahrada v Brně 1.100 m² skleníků se sbírkami tropických a subtropických druhů. Venkovní část je na ploše cca 1,5 ha. Botanická zahrada nabízí bohatý celoroční program, který se skládá nejen z průvodcovské služby, ale pravidlem se staly minimálně čtyři výstavy do roka.

Ve sklenících je doplnění expozice živých rostlin o trvalou ukázku fosilních rostlin. Prvohorní až třetihorní zkameněliny – otisky listů a kůry či zkřemenělá dřeva – jsou vystaveny ve vitríně i přímo na záhonech mezi doposud žijícími příbuznými druhy rostlin. Exponáty jsou doplněny naučným textem, který vysvětluje i podíl rostlin na vzniku fosilních paliv.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí