Úvod > Aktivity & akce > Akce > Grand Veteran

Grand Veteran

Kdy 27. duben 2019 10:00 - 18:00 Historické a vojenské akce
Srdečně zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti představí celý veteránský život v jeho kráse! Historické vozy, motocykly, úžasné historické závodní automobily, vojenskou historickou techniku a další. Bohatý program pro děti.
Letošní ročník Grand Veteran 2019 představí téměř celou pozemní historickou mobilitu. K vidění budou nejen historické automobily a motocykly, ale také historická kola, autobusy, traktory, a dokonce i sportovní a závodní auta. Celý projekt je nejenom ukázkou historické mobility, ale také představením velkého potenciálu, který veteránské aktivity nabízejí. Ať už v oblasti výchovy dětí a mladé generace, kulturních představení s historickými vozidly nebo bohatého života klubů historických vozidel.

Na své si přijdou nejen zájemci o tuto techniku, ale doslova celé generace. Pro nejmenší děti jsou připraveny tvůrčí dílničky, kde si děti budou moci vyrobit vlastní autíčko a vyzkoušet své rukodělné dovednosti a znalosti. Mohou zde získat také svůj první dětský řidičský průkaz a za místní dětskou měnu si užijí zábavu v dětských buggy nebo v historickém autobusu z muzea MHD ve Střešovicích. Zábavný program ekonomické gramotnosti pro děti je připravován ve spolupráci s Českou národní bankou ku příležitosti 100 let československé koruny. Pro ženy jsou připraveny kosmetické koutky, kde budou moci využít péči profesionálních kosmetiček.
 
V rámci celodenní akce bude sehráno představení znázorňující 100 let od vzniku československé koruny. Využita k tomu budou historická vozidla, která jezdila na silnicích v době v době první republiky. Hlavním kulturním bodem programu bude však komponované představení spojené s listopadovou sametovou revolucí roku 1989. K vidění bude několik autentických vozů z období sametové revoluce a krátce po ní, např. služební vozidlo BMW 735 iL z kolony Václava Havla, Tatra 613 a další. Vozidla, která budou součástí jednotlivých scén, propůjčí členové historických autoklubů a muzeí. Kromě individuálních majitelů budou k vidění vozidla z Retroautomuzea Strnadice a jejich oddělení VB. Hranou scénu bude dokreslovat dobová hudba, komentáře a dobová videa promítaná na velkoplošnou obrazovku. Na akci se účastní další sbírky – Muzeum auto veteránů rodiny Samohýlů, Sdružení historických sanitek, Veteran aréna Olomouc, Historické motocykly Hradní stráže a další.
 
Po celý den akce je připravený bohatý program:
 
Grand Veteran Salon – Výstava vozidel a klubové prezentace 
Klubová defilé 
Dvě kola jízdy pravidelnosti 
Předváděcí jízdy sportovních a závodních vozů 
Zajímavé osobnosti historie i současnosti 
Defilé historických traktorů, sanitek, policejních vozů, motorek 
Historická kola 
Dětské programy: 
  • Tvůrčí dílny 
  • Veteránská řemesla 
  • Buggy pro děti 
  • Dětské dopravní hřiště 
  • Program ekonomické gramotnosti pro děti 
  • Soutěže v golfu pro děti – Golf Hostivař 
  • Vyhodnocení dětských výtvorů na podiu 
Komponovaný program 100 let československé koruny 
Komponovaný program sametové listopadové revoluce 1989 
Zahájení veteránské sezóny – Požehnání vozidlům na novou sezónu knězem ČOV Oldřichem Chocholáčem 
Stánky, občerstvení 
Letní kino s filmem Florenc 13,30

Akcí bude provádět známý moderátor Petr Vichnar s Denisou Jeřábkovou a Markem 
Odrobinou
. Pro  účastníky  s  vozidly  je  připraven  společenský  večer  v divadelním  prostoru v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích.

Na závěr akce si budou moci návštěvníci v letním kině připomenout legendární český komediální film Florenc 13,30 film z roku 1957 režiséra Josefa Macha s Josefem Bekem v hlavní roli. Snímek vypráví příběh větší skupiny lidí, kteří cestují luxusním autobusem Škoda 706 RTO z Prahy-Florence do Karlových Varů.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 4. 2019

Ubytování a restaurace v okolí