Úvod > Kalendář akcí > "Ženy, muzikanti, Valaši" - výstava obrazů Josefa Miklase
"Ženy, muzikanti, Valaši" - výstava obrazů Josefa Miklase
">
10.2.
10.4.
+ Přidat foto

"Ženy, muzikanti, Valaši" - výstava obrazů Josefa Miklase

Kdy 10. únor 2020 12:00 - 10. duben 2020 12:00 Výstavy
Sbírka obrazů otrokovického malíře Josefa Miklase zavítala do brněnské galerie Titanium (v rámci Business centra Titanium v přízemí recepce). Můžete se těšit na portréty slavných muzikantů, sličných žen i lidové motivy z jeho rodného kraje Nedašovy Lhoty.
Rodák z Nedašovy Lhoty Josef Miklas se narodil v roce 1955. Podstatnou část života bydlí se svou rodinou v Otrokovicích a svůj profesní život zasvětil gastronomickému oboru. Avšak jeho celoživotní touhou a koníčkem bylo vždy malování.

Josef Miklas je samouk. Začátky jeho tvorby byly spojené s humornými kresbami a karikaturami. Od 80.let tvořil pozvánky, PF přání apod. pro hotel Společenský dům, Papučárnu a restauraci Sýpka v Otrokovicích. Věnoval se také kresbě s lidovou tématikou. S oblibou kreslil krajinu svého dětství – malebnou vesničkou typickým valašským koloritem – Nedašovu Lhotu. Zde se vracel k tématům lidových krojů a venkovských veselic, kresbám lidové architektury a panenské krajiny. Mnoho z kreseb odkazovalo i na jeho vlastní předky – „strejčky“ a milovaného „Dědáčka“.

V současné době se věnuje především realistické olejomalbě na plátně a sololitu . Maluje zejména portréty známých osobností, přátel a rodiny. Věnuje se také malování portrétů na zakázku. Jeho současnou tvorbou se i nadále prolínají narativní témata z jeho dětství prožitého na Valašsku a nově také obrazy s cestovatelskou tématikou. Jeho největší vášní je malování domorodců a především indiánů, a v neposlední řadě „ženy, ženy a zase ty ženy“.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2020