Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Zážitek na letišti v Letňanech s pilotem Martinem a Zážitkovou Tetou
Akce pro děti

Zážitek na letišti v Letňanech s pilotem Martinem a Zážitkovou Tetou

Zážitková Teta a pilot Martin pro vás a vaše děti připravili nezapomenutelný zážitek na letišti v Praze v Letňanech. Cílem je seznámit děti s létáním a provozem letiště. Dostanou také dáreček, vyfotí se s pilotem v letadle a mohou se zúčastnit vědomostní soutěže.

Program: 1/ Přivítáme se s pilotem Martinem a Zážitkovou Tetou, prohlídneme si letištní hangár a letadla, poslechneme si vyprávění o létání. Každé dítě si sedne do letadla k pilotovi a prohlédne si s ním přístroje.

Dospělí mohou samozřejmě též. 2/ Vytáhneme letadlo ven z hangáru, pilot Martin nám ukáže předletovou prohlídku letadla. 3/ Přesuneme se na řídící věž, budeme pozorovat provoz a poslechneme si radiovou komunikaci v letištní zóně. Pilot Martin se odebere do letadla a vzlétne.

Se Zážitkovou Tetou ho budeme pozorovat při letu na okruhu a při provádění manévru touch&go a přistání. 4/ Po přistání půjdeme k letadlu a vyfotografujeme se v něm s pilotem Martinem a popovídáme si o zážitku. 5/ Zakončíme akci v letištní hospůdce s vyhlídkou, kde vyhlásíme výsledky dovednostní soutěže a neformálně si popovídáme o létání, o dětech a o životě.

Pro zájemce bude možnost domluvit si krátký let v ceně 400 Kč na osobu. Sraz u vchodu do areálu letiště Letňany. Zájemci mailem obdrží mapku.

Volejte na 773 098 990 nebo pište na email zazitkydetem@gmail.com.

Při nepřízni počasí se akce uskuteční v náhradním termínu v neděli 20. července.

Storno podmínky: zrušení účasti do 48 hodin před konáním akce – 25% storno poplatek, později 75% storno poplatek. Počet osob na akci je maximálně 14. V případě velkého zájmu uspořádáme další akci.

Provozovatel

Zážitky dětem

Hůlkova 683
197 00 Praha 9
Tel.:
+420 773 098 990
Email:
zazitkydetem@gmai...
GPS:
50,128063 14,524746
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
Tipy na výlet:
Praha 9 a okolí
 

Vstupné

Cena: 500 Kč

Poznámka:

cena za dospělého + dítě 500 Kč, cena za dospělého + 2 děti 750 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Kroužek inline bruslení v hale PVA Letňany

Můžete se těšit na tréninky a ježdění v rozlehlé hale v Pražském výstavním areálu Letňanech, kde bude k dispozici hala o rozměrech cca 100 x 25 metrů. V hale je velice hladký povrch a jízda je tedy velmi pohodlná.
Praha 18, Praha

Holiday World & Region World 2023 – veletrhy cestovního ruchu v Praze

31. ročník tradičních veletrhů Holiday World & Region World se uskuteční 17. až 19. března 2023. Veletrhy se tímto krokem vracejí k řádnému termínu konání. Oblíbená akce se uskuteční v moderním výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.
Praha 9, Praha

Veletrh dárků a dekorací – Stříbrné vánoční dny

Veletrh letos nadělí tisíce tipů na dárky!
Praha 9, Praha

Veletrh vědy 2023

Ocitněte se na chvíli v kůži a čase profesora Otty Wichterleho a vyrobte si silonky tak, jako se to před více než padesáti lety podařilo jemu. Zjistěte, jak funguje chytrá domácnost, nejmodernější dalekohledy či jazyková poradna.
Praha 9, Praha

Aktivity v okolí

Aeroklub Praha Letňany – vyhlídkové lety z Letňan

Aeroklub Praha Letňany vám nabízí možnost proletět se v letadle dle vašeho výběru z letiště přímo u konečné metra Letňany. Prožijete jedinečně krásný zážitek. Letadlová flotila, ochotní a zkušení piloti aeroklubu jsou vám plně k dispozici.
Praha 9, Praha

Letiště Letňany – unikátní prostor pro volný čas

Letiště Letňany je unikátním místem, kde se nejen létá a kde žije chráněný sysel obecný, ale také místem, kde můžete mnoha různými způsoby prožít volný čas.
Praha 9, Praha

Letecké muzeum Letňany – expozice v historických hangárech Staré Aerovky

V historických hangárech areálu Staré Aerovky v pražských Letňanech najdete novou expozici kbelského leteckého muzea. Vystaveny zde jsou staré i novodobé letouny firmy Aero a bombardovací stroje.
Praha 9, Praha

Národní přírodní památka Letiště Letňany

NPP Letiště Letňany byla vyhlášena z důvodu ochrany biotopu a populace kriticky ohroženého druhu živočicha sysla obecného, který si za svůj domov zvolil travnatou plochu letiště v Praze-Letňanech. V roce 2018 bylo zjištěno, že i přes to syslí populace z Letňan téměř vymizela.
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Zastávka u Srubu – restaurace v srdci kbelského parku

Restaurace Zastávka u Srubu se nachází v srdci kbelského parku a pyšní se skvělou kuchyní i možností sportovního vyžití v její blízkosti. Pokud máte rádi dobré jídlo, hledáte místo pro chvíle s přáteli, rodinou či místo odpočinku, zastavte se u Srubu.
Praha 19, Praha

Největší craft beerová zahrádka ve střední Evropě

Pozveme vás do industriálního open air prostoru – do Pragovky! Denně budeme mít na čepu minimálně 12 až 15 druhů speciálů na čepu. Je to málo? K tomu přes sto druhů lahvových piv českých i světových.
Praha 9, Praha

Restaurant Pepř a Sůl

Restauraci provozuje majitel Mirek Svatoš společně s otčímem Petrem Hraničkou. Mirek se stará o servis a Petr pracuje v kuchyni. Kdysi tu bývala pivnice, ale pivní „kultuře“ je konec. Vysočany si zaslouží zážitkovou gastronomii, zahrádky k posezení.
Praha 9, Praha

Ubytovna Tip v Praze – Hloubětíně

Hledáte levné ubytování v Praze? Ubytovna Tip nabízí levné a přesto kvalitní ubytování v lokalitě Praha 9, s velmi dobrou dostupností do centra.
Praha 9, Praha