Úvod > Kalendář akcí > Expozice a dlouhodobé akce > Výzva 10 000 kroků
10 000 krioků
Expozice a dlouhodobé akce

Výzva 10 000 kroků

Pomozte nám navrátit chůzi do našich životů. Nezáleží na tom, kolik kroků na konec uděláte, důležité je odhodlání jich udělat zase o něco víc a začlenit tak pravidelnou chůzi do našich všedních dnů. Speciálně upravené bodování umožňuje účastníkům s vyšším věkem a hmotností se vyrovnat ostatním.
Těšíte se celý týden, až konečně nastane víkend a půjdete na výlet? Opustíte město, vyrazíte do hor, do lesů, do přírody. Vypnete hlavu a na chvilku si odpočinete od toho všudypřítomného ruchu a stresu kolem. Na tento tolik očekávaný okamžik ale nemusíte čekat celý týden a výletu nemusíte vyhradit celý den.

I během běžného pracovního dne si můžete najít chvilku na pohyb a pobyt v přírodě. Zapomeňte na auto a když to je možné, jděte pěšky – do práce, z práce, i když pobíháte po městě. Není to sice tak osvobozující jako toulání se venku v přírodě, ale i tu ve svém okolí určitě někde najdete. Nemusíte hned na celý den do hor, abyste zůstali v kontaktu s přírodou. Určitě najdete třeba cestu do práce, která povede přes les, louku, nebo alespoň park.

Pohyb venku má pozitivní dopad na naše duševní zdraví a byla by škoda se o něj ochuzovat. „Smyslový zážitek přírody působí na lidský organismus. V 80. letech jej zkoumal například psycholog Roger Ulrich, který mimo jiné došel k závěru, že se lidé po stresujících zkušenostech zvládnou při pohledu do zeleně dostat do své původní rovnováhy třikrát rychleji než ti, kteří mají před očima rušný městský život s jeho obvyklým hlukem,“ popisuje terapeutka Alena Wehle, která je zároveň ambasadorkou Výzvy 10 000 kroků.

Nechce se vám ráno dříve vstávat, abyste se do práce prošli pěšky? Nedokážete najít odhodlání, i když víte, že vám to udělá dobře a zpětně byste za to byli rádi? S dodržením předsevzetí Vám může pomoct dubnová Výzvy 10 000 kroků, ve které si jako její účastník nastavíte na měsíc svůj vlastní cíl – vzdálenost, jakou chcete každý den ujít. Zvolíte si pro sebe přiměřený cíl, kterého se snažíte dosáhnout. Můžete tak motivovat k pohybu i babičku, která si netroufá na takovou vzdálenosti jako vy, a chodit společně jako tým! Navzájem se tak můžete motivovat a udělat něco pro fyzické i psychické zdraví Vašich blízkých i své vlastní. Účast na akci je pro jednotlivé přihlášené osoby zdarma, připojit se můžete i jako firma nebo škola. 

Pokud jste soutěživí, můžete si nastavit o něco vyšší osobní cíl a testovat své hranice. Vracíte se po zranění k pravidelnému pohybu a je pro vás problém ujít pár kilometrů? Můžete se na měsíc stát želvou (1 km denně) nebo ježkem (2 km) a postupně získávat ztracenou kondici zpět. Nebo jste snad v životní formě a chodíte jak diví? Pak na vás čeká zajíc (20 km) nebo sob (30 km), troufáte si na něj?

Další kolo Výzvy 10 000 kroků startuje 1. dubna 2024. Pokud se zapojíte, může Vám největší chodecká výzva pomoci najít cestu k vyváženému životnímu stylu, vrátit chůzi do běžného pracovního dne, uzavírat nová přátelství a pokořit osobní hranice.

Provozovatel

Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.

Chomoutov 388
783 35 Horka nad Moravou
Tel.:
+420 603 432 172
Email:
jitka.vrtalova@em...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.desettisickro...
GPS:
49,639613 17,234016
 
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ekologické dny Olomouc 2024

34. ročník největšího environmentálního festivalu v ČR se uskuteční 12. – 27. dubna. Přinese besedy, výlety, jarmark, workshopy i koncerty.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Ekojarmark Ekologických dnů Olomouc 2024

Koncerty, divadlo pro děti, hravá zastavení, stánky s místními produkty a mnoho dalšího.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Festival filharmonie

Multižánrový open-air Festival filharmonie se odehraje 6.-7. června 2024 v Olomouci na Andrově stadionu. Na pódiu se v samostatných vstupech představí Richard Krajčo, Petr Janda, Josef Vojtek s Inflagranti, Aneta Langerová, ale i další skvělí umělci, a to ve spojení s Moravskou filharmonií Olomouc.
Olomouc, Olomoucký kraj

Křelovské fortování aneb práce a zábava ve středověku

Setkání spolků a skupin zajímající se o stará řemesla v období středověku na Fortu Křelov XVII. Pro veřejnost budou připraveny ukázky a workshopy různých řemesel jako například výroba svíci, tkaní na karetkách, kovář, soustružení dřeva, keramiky, platnéř a jiní.
Křelov-Břuchotín, Olomoucký kraj

Vintage Market Olomouc

Originální olomoucký bleší trh od roku 2011, aneb dejte život starým věcem.
Olomouc, Olomoucký kraj

ABBA Symphonic show pod širým nebem v Olomouci

Světová show ABBA SYMPHONIC míří do Olomouce! Zažijte večer plný těch největších hitů legendární skupiny ABBA spolu se symfonickým orchestrem!
Olomouc, Olomoucký kraj

Výstava Průmyslové muzeum císaře Františka Josefa v Olomouci

Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci je k vidění výstava Průmyslové muzeum císaře Františka Josefa v Olomouci. Instituce si jím připomíná 150. výročí založení jednoho ze svých důležitých předchůdců, který stál na konci 19. století u zrodu fenoménu užitého umění.
Olomouc, Olomoucký kraj

Festival Svátky písní Olomouc 2024

Hanácká metropole přivítá zpěváky a muzikanty z celého světa. Můžete se těšit na bohatý program koncertů, přehlídek nebo open-air koncert v podání Moravské filharmonie Olomouc, smíšených sborů, tanečníků a akrobatů.
Olomouc, Olomoucký kraj

Pádlo Morava – půjčovna lodí na řece Moravě

Pádlo Morava je půjčovna lodí se sídlem v Horce nad Moravou. Zaměřujeme se především na řeku Moravu, ale na přání jsme schopni zajistit odvoz lodí i na jinou řeku.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Hromův dub u Chomoutova na Olomoucku

Památný strom Hromův dub (Dub letni) se nachází mezi obcemi Hlušovice a Chomoutov u Olomouce. Bohužel sem nevede žádná turistická trasa, ale pěšky nebo na horském kole se k tomuto památnému stromu dostanete po prašné polní cestě.
Hlušovice, Olomoucký kraj

Písník Poděbrady – olomoucké přírodní koupaliště

Místo pro relax, přírodní koupání, ale i aktivní, či kulturní vyžití, kde si můžete dát něco k zakousnutí. Mimo písčité pláže, se můžete slunit na upravovaných travnatých plochách.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Chomoutovské jezero u Olomouce

Přírodní památka Chomoutovské jezero v Litovelském Pomoraví je zejména v období každoročního tahu ptáků vyhledaným místem pro pozorování řady zástupců ptačí říše. K pozorování ptáku slouží i ptačí pozorovatelna, odkud můžete spatřit třeba orla mořského nebo kormorána.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Vodácko-cyklistické tábořiště Pádlo

Ttábořiště se nachází na rovinnaté Hané, na břehu mlýnského náhonu řeky Moravy v malebné obci Horka nad Moravou.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Dům přírody Litovelského Pomoraví – Sluňákov

Unikátní expozice o přírodě Litovelského Pomoraví pod širým nebem. V rozlehlém 15 ha parku můžete objevit malebná zákoutí, netradiční herní prvky a odpočinková posezení. Areál je místem, kde se dá vnímat přírodní dění všemi smysly, je volně přístupný, vhodný pro kočárky, cyklisty i vozíčkáře.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Přírodní památka Daliboř – za krásou mokřadních květin

Přírodní památka chrání pozůstatek slatinné louky uvnitř komplexu lužních lesů CHKO Litovelské Pomoraví. Lokalita je významná bohatým výskytem silně ohroženého kosatce sibiřského a violky slatinné.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Putováním za poznáním Litovelským Pomoraví

S poznávacím programem si prohlédnete památky a zajímavosti pohodlně, ale i si vyzkoušíte jízdu po řece Moravě a pěší turistiku či cyklistiku.
Olomouc, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar a hostinec Chomout

Pivovar je v provozu od roku 2014 a najdete jej v obci Chomoutov, blízko Olomouce, v CHKO Litovelské Pomoraví. Pivovar je umístěn ve více než 100 let starém hanáckém statku, v prostorách bývalých chlévů, které prošly kompletní rekonstrukcí.
Olomouc, Olomoucký kraj

Minipivovar Melichárek Horka nad Moravou

Pivovárek Melichárek v Horce nad Moravou vyrábí od června 2013 několik druhů nepasterizovaného a nefiltrovaného piva, které vyniká svou hořkou chutí. Ochutnat zde můžete světlé pivo plzeňského typu, polotmavý ležák a také několik pivních speciálů.
Horka nad Moravou, Olomoucký kraj

Twinberg Olomouc

Na jaře 2023 byl otevřen řemeslný minipivovar a pivnice Twinberg v Olomouci. Ochutnejte naše piva a užijte si skvělý den s rodinou nebo přáteli. 
Olomouc, Olomoucký kraj

Resort Krásná Morava u Olomouce

Resort Krásná Morava je nádherným koutem přírody nedaleko centra Olomouce. Areál na březích Mlýnského potoka nabízí ubytování, půjčovnu sportovních potřeb a místo pro vaši party.
Olomouc, Olomoucký kraj

Restaurant Sal de Mar v NH Collection Olomouc Congress

Restaurace Sal de Mar v pří­zemí­ hotelu se vyznačuje vynikají­cí­m jí­dlem a výtečnými ví­ny. Je báječným mí­stem vhodným pro relaxaci po obchodní­m jednání­ nebo dokonalým prostředí­m pro romantický oběd nebo večeři.
Olomouc, Olomoucký kraj

Hotel NH Olomouc Congress

Hotel se nachází jen 10 minut chůze od historického centra města a vyznačuje se moderní a stylovou atmosférou, což z něj činí jedinečnou stavbu v rámci České republiky. Hotel má největší kongresové centrum na Moravě.
Olomouc, Olomoucký kraj

Zmrzlinárium Café Centro

Lukáš Ráb v roce 2012 předváděl na veletrhu v Brně, jak se vyrábí zmrzlina, a tam dostal nabídku od majitele italské firmy, která vyrábí suroviny pro řemeslnou zmrzlinu, která se neodmítá.
Olomouc, Olomoucký kraj

Ryzí pramen u Zlaté koule

K výbornému pivu se hodí skvělé jídlo a to právě u nás naleznete. Kuchyně v sobě propojuje tradiční českou kuchyni s důrazem na regionální suroviny.
Olomouc, Olomoucký kraj