Úvod > Kalendář akcí > Výstava Retrogaming v Poličce - počátky PC u nás
Výstava Retrogaming v Poličce - počátky PC u nás
"> "> "> "> ">
25.1.
26.4.
+ Přidat foto

Výstava Retrogaming v Poličce - počátky PC u nás

Kdy 25. leden 2020 - 26. duben 2020 Výstavy
Městské muzeum a galerie Polička zve na interaktivní výstavu historických počítačů Retrogaming. Příchozí si prohlédnou ukázky osobních počítačů, první notebooky a v "pařanském doupěti" si zahrají staré PC hry.
Výstava nabízí ukázky výpočetní techniky, která byla u nás nejrozšířenější od počátků do poloviny 90. let. 20. století. V českých domácnostech se poprvé více zabydlel počítač Didaktik, klon anglického počítače Sinclair ZX Spectrum, výstava ale ukazuje i počítače běžně dostupné spíše jen armádě nebo velkým podnikům, jako byly počítače Tesla nebo Compaq Presario. První notebook na světě Epson HX-20 měl integrovanou kazetovou jednotku a tiskárnu, hry se daly hrát až na prvním palmtopu Atari.

Mnoho počítačů bylo dostupných pouze v Tuzexu, což byl příklad amerických počítačů firem Atari a Commodore, které si získaly velkou popularitu díky kvalitní grafice i zvuku.

Mnoho počítačů nebo emulátorů starých počítačů (Atari, Comodore 64) i herní konzole je možné vyzkoušet v „pařanském doupěti“ – herně s historickými počítači, herním automatem i s moderními PC s emulátory. Přijďte si zahrát retro herní hity jako byly Prince of Persia, Space invaders, Vroom, Lemmings, Pac-Man, Dyna-blaster a další. Seznámíte se rovněž s herními hity, s dobovými herními časopisy a problematikou pirátství. Dozvíte se plno technických informací i zajímavosti.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Na Parkánech v Poličce

Penzion Na Parkánech v Poličce

Polička, Východní Čechy
Penzion Adéla v Poličce

Penzion Adéla v Poličce

Polička, Východní Čechy
Měšťanský pivovar v Poličce

Měšťanský pivovar v Poličce

Polička, Východní Čechy