Úvod > Aktuality > Milovníci PC her pozor! V Poličce se otevře pařanské doupě!

Milovníci PC her pozor! V Poličce se otevře pařanské doupě!

Vydáno 17. ledna 2020 Kultura
Víte, jak vypadal první notebook, nejstarší palmtop, „subnotebook“ nebo starý hrací automat? Máte doma herní konzoli? Znáte počítačové hry, které se hrály před třiceti lety? Přijďte a vyzkoušejte si je! Interaktivní výstava zachycuje historii výpočetní techniky od počátků do poloviny 90. let 20. století. Čeká vás tu Prince of Persia, Doom nebo Lemmings.
RetorgamingV poličském muzeu najdete od 25. ledna 2020 takzvané pařanské doupě, tedy hernu s historickými počítači, s herním automatem i s moderními PC se mulátory se stovkami her. To vše je součástí výstavy Retrogaming - počátky počítačů u nás, na které mohou tatínkové a dědové současné generaci ukázat, na čem a co, hráli oni.

Pamětníci si mohou připomenout velké herní hity od Pac-Mana a Space Invaders přes Prince of Persia nebo třeba Cannon Fodder až po Doom a Street Fighter II. Řada her si zachovala svoji hratelnost dodnes, a tak si i ti nejmladší návštěvníci, zvyklí na dokonalou grafiku a zvuk, s chutí zahrají Dynablaster, Lemmings nebo Vroom.

Prince of PersiaPozornost je věnována počítačovým hrám a domácím počítačům a konzolím z 80. let jak československým tak i zahraničním. Zavzpomínáte nejen na hry, ale budete moci posoudit, jak moc se proměnila počítačová technika i grafika. Seznámíte se s herními hity, s dobovými herními časopisy a problematikou pirátství. Dozvíte se plno technických informací i zajímavostí.

Výstava Retrogaming trvá až do 26. dubna 2020.
 
Výstava Retrogaming v Poličce - počátky PC u nás

Výstava Retrogaming v Poličce - počátky PC u nás

Městské muzeum a galerie Polička zve na interaktivní výstavu historických počítačů Retrogaming. Příchozí si prohlédnou ukázky osobních počítačů, první notebooky a v "pařanském doupěti" si zahrají staré PC hry.

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce - moderní svět poznání, zábavy a hudby

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce - moderní svět poznání, zábavy a hudby

Nové interaktivní expozice pro všechny generace. Pojďte se s námi bavit a vyzkoušet sebe sama v Poličce. Poznejte život a dílo poličského rodáka v nové moderní expozici, některé osobní předměty a dokumenty rodiny Martinů jsou uveřejněny vůbec poprvé, navštivte i jeho školní třídu.