Úvod > Co chcete dělat? > Grillraut na Luckém vrchu
Gurmánská turistika

Grillraut na Luckém vrchu

Výlet na jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst Českomoravské vysočiny spojený s výhledy na Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky a Žďárské vrchy a zakončený rautem grilovaných specialit z jehněčího i jiného masa a pstruhů, ochutnávkou místních specialit jako sýrů z místní mléčné farmy a čerstvě nadojeného mléka, produktů místního medaře.
Akce je vhodná pro skupinu 4 – 40 osob. Během vyhlídkové procházky se naskytnou překrásné výhledy na celý sever české kotliny, od Krkonoš přes Orlické hory až po Králický Sněžník a Jeseníky. Po domluvě lze v blízké osadě Betlém navštívit Agrofarmu u Fajmonů, kde majitel podá výklad o hospodaření drobného rolníka na Vysočině s ukázkou tradičních zemědělských strojů. V osadě Dědek lze po domluvě navštívit místního včelaře, prohlédnout si jeho hospodářství a případně si zakoupit výtečný místní med. Celou procházku v délce cca 3 km lze doprovodit výkladem. Zakončením akce bude raut u turistické chaty, kde u venkovního ohniště bude nabídnuto množství grilovaných specialit různého výběru, mas a ryb a pro zájemce mléčné stravy ochutnávka čerstvě nadojeného mléka a sýrů z místní mléčné farmy. Pro milovníky piva přijde vhod dobře natočený ležák poličského piva, za kterým sem chodí turisté ze všech koutů naší republiky.

Kdyby se chtěl někdo potom i rozhýbat, může si zahrát venkovní ping-pong, ruské kuželky, volejbal, a to bez poplatku.

Kdo by si chtěl vycházku dále prodloužit, může se vypravit k nedaleké starodávné Lukasově lípě opředené pověstí, ve vesničce Telecí. Lípa je třetí nejstarší u nás a v obci Telecí lze zhlédnout původní lidovou architekturu pečlivě začleněnou do okolní krajiny. Obec Telecí je držitelkou stříbrné medaile Evropské unie Entente Florale získaná za zásluhy o údržbu krajiny.

A kdo by se chtěl zdržet ještě o něco déle, může na Luckém vrchu přenocovat v turistické chatě, apartmánech nebo si postavit zdarma stan na veřejném tábořišti. Celková lůžková kapacita činí 60 lůžek. Míst pro stany a karavany je dostatek, poplatek za táboření se neplatí, pouze za odběr energie. Pokud sdělíte počet osob, svá přání a náměty, zašleme vám cenovou nabídku a kalkulaci. Na požádání Vám sdělíme odkazy na množství velmi zajímavých míst lehce dosažitelných z Luckého vrchu, které stojí za vaši návštěvu. Další informace získáte na uvedených webových stránkách. Pobyty na Luckém vrchu jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, setkání a oslavy a pod.

Chata na Luckém vrchu vám nabídne turistické mapy, průvodce, pohlednice, turistické známky a turistická razítka.

Lucký vrch je přístupný pro pěší turisty ze železničních stanic Polička, Oldřiš, Borová, Čachnov a z autobusové zastávky Telecí – Lucký vrch, Borová u Poličky. Pro pojízdné návštěvníky je Lucký vrch přístupný ze silnice Borová – Telecí. Parkovat lze přímo u turistické chaty pod vrcholem kopce.

 

Ubytování a restaurace v okolí

Horská chata Lucký vrch

Horská chata Lucký vrch

Telecí, Pardubický kraj
Pekárna Borová u Poličky

Pekárna Borová u Poličky

Borová, Pardubický kraj
Penzion Široký Důl u Poličky

Penzion Široký Důl u Poličky

Polička, Pardubický kraj
Měšťanský pivovar v Poličce

Měšťanský pivovar v Poličce

Polička, Pardubický kraj