Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Výlet za poklady sakrální architektury Českobrodska
Společenské akce

Výlet za poklady sakrální architektury Českobrodska

Výlet po nejzajímavějších kostelech Českobrodska s výkladem historika PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. a ředitele Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Vladimíra Rišlinka.

U příležitosti zakončení výstavy Sakrální umění na Českobrodsku zveme na výlet po nejzajímavějších kostelech našeho regionu s výkladem autora výstavy PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. a ředitele Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Vladimíra Rišlinka.

Navštívíme kostel Nanebevzetí P. Marie ve Lstiboři, kostel sv. Prokopa v Chotouni, kostel sv. Bartoloměje ve Třebovli, kostel sv. Šimona a Judy ve Viticích, kostel sv. Václava v Přistoupimi a kostel Nanebevzetí P. Marie v Tismicích.

Odjezd autobusem z vlakového nádraží v Českém Brodě v 9.00 hodin, odpočinek v restauraci Černokosteleckého pivovaru, návrat v cca 17.00 hodin – nádraží Český Brod.

Cena: 200 Kč

Přihlášky a platby přijímá:

Podlipanské muzeum v Českém Brodě, Žitomířská 761

Pokladna Regionálního muzea v Kolíně, Červinkovský dům, Brandlova 27

Provozovatel

Podlipanské muzeum v Českém Brodě

Žitomířská 761
282 01 Český Brod
Tel.:
+420 321 722 988
Email:
info@muzeumkolin.cz
WWW:
www.muzeumkolin.cz
GPS:
50,074858 14,854056
 
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Lidové Vánoce v Polabí 2022

Velká vánoční výstava pod názvem „Lidové Vánoce v Polabí“ se i letos koná v celém areálu skanzenu.
Přerov nad Labem, Středočeský kraj

Advent na zámku Radim

Kostýmované prohlídky, při kterých zastihnete dobové obyvatele zámku při přípravě Vánoc, např. výrobě perníčků a ozdob a zpěvu koled. Prohlídky začínají od 11, 13 a 15 a v sobotu večerní od 18 a 20 hod. a rezervace není nutná.
Radim, Středočeský kraj

Musica Rustica

Adventní písně a české i zahraniční koledy v jedinečném podání známého souboru Musica Rustica.
Radim, Středočeský kraj

Zimní prohlídky na zámku Radim

Zimní prohlídky zámku Radim probíhají vždy o víkendech a svátcích v 11:00, 13:00 a 15:00 hod . Nenechte si je ujít. Otevřena ji i zámecká kavárna s nejméně jedním teplým jídlem denně, ovocnými limonádami a postřižinským pivem.
Radim, Středočeský kraj

Podlipanské muzeum v Českém Brodě

Podlipanské muzeum v Českém Brodě bylo založeno již v roce 1896 a sídlí v pozoruhodné secesní budově, postavené podle projektu architekta Antonína Balšánka, kterou obklopuje původní zahrada.
Český Brod, Středočeský kraj

Středočeská ovocná stezka

Tematicky zaměřenou značenou ovocnou cyklotrasu naleznete mezi Kolínem a Českým Brodem. Trasa je vedená po polních cestách a silnicích převážně III. třídy a označuje ji žluté dopravní značení pro cyklotrasy s logem stezky.
Český Brod, Středočeský kraj

Prohlídky podzemí v Českém Brodě

Podzemí je z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřeno. Český Brod je staré historické gotické město a jako takové má své atributy. Jedním z nich jsou i podzemní prostory – chodby a sklepy ze 15. století.
Český Brod, Středočeský kraj

Komentované prohlídky města Český Brod

Město Český Brod má bohatou historii, bylo založeno ve 12. století pravděpodobně pražským biskupem Janem I. jako trhová osada na Trstenické stezce, která spojovala Prahu s jižní a východní Evropou.
Český Brod, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna a pražírna Zrníčko

Pro ty, co hledají výjimečně kvalitní kávový zážitek v Českém Brodě a okolí.
Český Brod, Středočeský kraj

Vinařství Klučov

Za příznivého počasí se otevírá také vinný stánek v Klučově u Českého Brodu. Vinařskou tradici zde obnovili teprve před pár lety.
Český Brod, Středočeský kraj

Jurty v Sadu – glamping po mongolsku

Jen pár kilometrů od Prahy směrem na východ naleznete malebnou jurtovou vesničku schovanou ve starém jabloňovém sadu. Můžete zde zažít romantickou noc uvnitř originální mongolské jurty. V blízkosti krásné přírody při pozorování noční oblohy, večeru stráveném u ohně objevíte pravé kouzlo glampingu!
Český Brod, Středočeský kraj

Berry Servis Český Brod – samosběry jahod, malin a ostružin

Společnost Berry servis se zabývá prodejem frigo sadby, pěstováním a prodejem čerstvých jahod, malin a ostružin. Vyrábí domácí džemy, připravuje pravidelné samosběry a zpracovává ovoce v pálenici.
Český Brod, Středočeský kraj