Úvod > Kalendář akcí > Vítejte v novém světě: Antiwords

Vítejte v novém světě: Antiwords

Kdy 18. září 2020 19:00 - 22:00 Hudební a divadelní akce
Od září do ledna se můžete těšit na novou divadelně-hudební sezónu s tématem Vítejte v novém světě, v rámci které přivítáme ve Zlíně to nejlepší ze současné divadelní i hudební scény.
Spitfire Company - Antiwords
Dvě křehké dívky, basa piv a Havlova Audience beze slov.
Antiwords je ovlivněno dílem Václava Havla, především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, jenž během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv.

Podaří se performerkám překonat tento výkon? Ocitnou se v klaunské absurdní hříčce v mezní situaci odkazující na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty. Vypijí více piv než sládek Landovský?
V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.

Představení Antiwords bylo uvedeno již ve třech kontinentech světa a sklidilo úspěch např. ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu, Milanu a dalších.

Začátek v 19 hodin, nádvoří Zlínského zámku
vstupné: předprodej do 13.9. 150,-Kč (na spolekzverinec@gmail.com) , od 14.9. 200,- Kč

Kittchen a Martin E. Kyšperský
Jedinečný dvojkoncert osobitých písničkářů naší alternativní scény. Jejich odlišný způsob tvorby se protíná v latentně temné poetice intimních textů. Hudebník, výtvarník a spisovatel Jakub König aka Kittchen se nedávno ve Zlíně objevil v čele divoké hudební formace Zvíře Jménem Podzim v rámci Zvěřincového Posvícení. Martin E. Kyšperský, frontman kapely Květy, je textař, producent, autor scénické hudby, spisovatel a příležitostný herec. Jeho práci můžete slyšet na albech Lenky Dusilové či Jakuba Čermáka. Oba hudebníci jsou několikanásobnými držiteli cen Anděl a Vinila. Ve Zlíně se setkají vůbec poprvé a to ve výjimečné atmosféře táborového ohně, jednoho z posledních tohoto mizejícího léta.
Začátek ve 20:30 hodin, zámecký park (před zámkem)
Vstupné: zdarma
 
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Kafé Zámek ve Zlíně

Kafé Zámek ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Bůrger

Bůrger

Zlín, Východní Morava