!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Swajpni se do Zlína
Zážitky

Swajpni se do Zlína

Přestože zlínská historie sahá až do 14. století, dá se o něm říct, že je to mladé město. Moderní urbanismus a architektura, nové gastronomické koncepty, motorsport i kultura, film, design a umění sem každoročně přiláká desítky tisíc turistů z Česka i zahraničí. Letos i mladé cestovatele.
Přestože zlínská historie sahá až do 14. století, dá se o něm říct, že je to mladé město.  Moderní urbanismus a architektura, nové gastronomické koncepty, motorsport i kultura, film,  design a umění sem každoročně přiláká desítky tisíc turistů z Česka i zahraničí. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko letos mimo jiné zacílila na instagramovou generaci. Pomocí nové kampaně Swipe Zlín láká ke strávení prodlouženého víkendu nebo dovolené ve Zlíně.

Území, které má Zlínsko a Luhačovicko v rámci cestovní ruchu na starost, je velmi rozmanité. Sahá od Uherského Brodu přes Luhačovice, Valašské Klobucko a Vizovice až do Zlína a Otrokovic.Přestože cestování po pandemii pomalu ožívá, stráví velká většina Čechů dovolenou na domácí půdě. Toho chce využít i kampaň Swipe Zlín, kterou pro Zlínsko a Luhačovicko připravila brněnská agentura Aetna. Zkušenosti v cestovním ruchu marketingoví stratégové z Aetny nasbírali třeba v kampani #BrnoTrueStory, která ukazovala opravdový život Brňáků a místa, kde můžete zažít Brno opravdu autenticky.

Kampaň odstartovala v polovině června spuštěním webu, na kterém si cestovatelé mohou sami sestavit „itinerář“ svého výletu. Teaserem pro cestu do Zlína je také série videí, na kterých se mladý pár pomocí swipe (pohyb prstu zprava doleva po displeji telefonu) dostane z Důlní oblasti Vítkovic, olomouckého náměstí z nábřeží Vltavy do Zlína. Pohyb swipe nebo swajpování jsou tak leitmotivem celé kampaně, která poběží až do konce léta.
V kampani je zahrnuta především fenomenální zlínská architektura, téma filmu nebo tak zvané zašívárny, odkud je skvělý výhled na město, a které v běžných průvodcích nenajdete. Zahrnuje také ale Bílé Karpaty nebo Luhačovice, které mají mladým cestovatelům co nabídnout. Nabídku pro střední a starší generace pak letos pokryje série videí Autentické Zlínsko a Luhačovicko, která se vydá za vlachovskými bylinkáři nebo s výletníky do krásné přírody Bílých Karpat.
Zobrazit více

Provozovatel

Zlínsko a Luhačovicko

Náměstí Míru 12
Luhacovice
760 01 Zlín
Tel.:
+420 774 230 151
Email:
info@zlinskoluhac...
WWW:
https://swipe.zli...
GPS:
49,226570 17,666155
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Kozlovna Celnice

Restaurace Kozlovna Celnice

Zlín, Východní Morava
Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa Zlín

Zlín, Východní Morava
Kafé Zámek ve Zlíně

Kafé Zámek ve Zlíně

Zlín, Východní Morava