Úvod > Kalendář akcí > Velikonoce na mlýně - zrušeno

Velikonoce na mlýně - zrušeno

Kdy 4. duben 2020 10:00 - 17:00 Akce pro děti
Na programu je vystoupení folklorního souboru Kamýček, dětské dílničky na malování vajíček voskem, pomlázky a svíčky. Dále hledání velikonočních vajíček, krátké projížďky na koni a prohlídky starobylého včelína. To vše ve stylovém prostředí bývalého vodního mlýna.
V prostorách bývalého vodního mlýna pojmenovaném po mlynářském rodu Sochorů, který je ve vlastnictví jedné rodiny již bezmála století, proběhne 4. dubna velikonoční folklorní akce s názvem Velikonoce na mlýně.

Lidovou akci s důrazem na lokalitu, místní možnosti a komunity podpoří svou účastí folklorní soubor Kamýček z nedalekého Kamýku nad Vltavou, občerstvení zařídí sbor dobrovolných hasičů ze spádové obce Dolní Hbity a k radosti zahraje kapela složená i ze sousedů z nejbližšího okolí.

Na programu jsou kromě vystoupení souboru Kamýček, také hledání velikonočních vajíček a dále krátké vyjížďky na koni, dětské dílničky na malování vajíček tradičním včelím voskem a dobarvení cibulovými slupkami, výroba svíček ze včelího vosku a pomlázek, ale také prohlídka včelína, krátké vycházkové okruhy a výprodej starých knih.

Materiály a suroviny budou z velké části pocházet také z nejbližšího okolí nebo přímo ze mlýna tak, aby pořádaná akce podpořila své nejbližší okolí.

Prostředí je venkovské, takže se rozhodně vyplatí venkovní obuv. Parkování je zajištěné na protější louce hned naproti mlýnu.

Cílem akce je ve zkratce přivést nový život na starý mlýn a zároveň ukázat návštěvníkům místní kulturu, prostředí a historii.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Solenice u Orlické přehrady

Hotel Solenice u Orlické přehrady

Solenice, Jižní Čechy
Kemp Popelíky na Orlíku

Kemp Popelíky na Orlíku

Milešov, Jižní Čechy
Chalupa Chrastičky

Chalupa Chrastičky

Chraštice, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy