!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zmrzka u Ádi v Kamýku nad Vltavou – Andělská zmrzka
Gurmánská turistika

Zmrzka u Ádi v Kamýku nad Vltavou – Andělská zmrzka

Cukrárna u Ádi v Kamýku nad Vltavou proslula svou vynikající točenou Andělskou zmrzlinou široko daleko. Tady si ji vyrábí vlastnoručně z čerstvého ovoce nebo čokolády. Točí zde ale také "Opočno" anebo ledovou tříšť.
Paní Anděla Vejražková se v okresu Příbram proslavila vynikající točenou zmrzlinou, na kterou se sjíždí lidé ze široka daleka do Kamýka nad Vltavou, kde poznáte zmrzlinárnu na první pohled – tvoří se u ní dlouhé fronty. "Na čepu" jsou vlastnoručně vyráběné čerstvé zmrzliny, které připravuje paní Anděla s láskou, ale také vynikající smetanová zmrzlina z Opočna. Nechybí ani ledová tříšť různých chutí.

Andělská zmrzka (pojmenovaná po své tvůrkyni) je točená zmrzlina – jak do kornoutů, tak i do eko-obalů, vyrobená s láskou, z čerstvého sezónního, nejlépe regionálního, ale také exotického ovoce. Zmrzku paní Vejražková vyrábí nejčastěji z jahod, malin, borůvek, angreštu, třešní, višní, všech možných druhů rybízu, meruněk, broskví, kiwi, banánů, pomerančů, grepů, citronů, ananasu atd...

A nechybí ani zmrzlinové druhy ze zeleniny – okurka, zázvor nebo mrkev. Z bylin a květů nejvíc chutná černý bez, levandule, šeřík či pampeliška a koření zastupuje vanilka a skořice. Další druhy se vyrábí z kvalitních ořechů – pistáciové, pekanové, vlašské apod.

Zmrzliny výborné kvality obsahují vždy kvalitní suroviny jako je čokoláda a kakao Callebaut, tvaroh, smetana, živý jogurt... atp. Zdejší výrobky jsou zcela prosté jakékoliv chemie, konzervantů, aditiv, barviv a aromat,... prostě a jednoduše čistě přírodní zmrzka. Všechny zmrzliny jsou bezlepkové a ovocné navíc bezlaktozové.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Solenice u Orlické přehrady

Hotel Solenice u Orlické přehrady

Solenice, Jižní Čechy
U Květů

U Květů

Milešov, Jižní Čechy
Kemp Popelíky na Orlíku

Kemp Popelíky na Orlíku

Milešov, Jižní Čechy