!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Světový svátek hudby v Českých Budějovicích
Světový svátek hudby v Českých Budějovicích
">
18.6.
21.6.
+ Přidat foto
Festivaly

Světový svátek hudby v Českých Budějovicích

Kdy 18. červen 2021 – 21. červen 2021
Začátkem léta České Budějovice ožijí hudbou! Různé hudební žánry, známé i méně známé písně a interpreti, venkovní prostory historického města a dlouho očekávaná zábava.
Všechny tyto prožitky chce zajistit kulturní akce nazvaná „Světový svátek hudby“ jako součást události, která se slaví po celém světě od roku 1982 pod názvem Fête de la Musique vždy 21. června. Pořadatelé jihočeského svátku hledají zájemce k účasti na programu!
 
Pořadatelé akce, Josef Korda spolu s Francouzskou aliancí v Českých Budějovicích, připravují na den letního slunovratu, 21. června 2021, hudební vystoupení v centru Českých Budějovic. Program však začne již v pátek 18. 6. a pokračovat bude přes víkend až do pondělí.

O Svátku hudby
Svátek hudby začal díky Maurice Fleuretovi, který byl jmenován ředitelem hudby a tance francouzským ministrem kultury Jackem Langem v říjnu 1981. Následující rok byla provedena studie o kulturních zvycích Francouzů, která odhalila, že 5 milionů Francouzů a 50% mladých Francouzů hrálo na hudební nástroj.

Ve Francii se každoročně u příležitosti Svátku hudby pořádá 18 000 koncertů. Ať už jsou na ulici, v parku, na náměstí, na balkoně bytu, na střeše budovy, na pódiu či bez něj, s nástroji nebo pouze á capella. Dnes svátek sdružuje přibližně 5 milionů amatérských hudebníků a zpěváků a téměř 10 milionů diváků.

Na základě svého neuvěřitelného úspěchu se Svátek hudby rychle stal mezinárodní. Nyní se koná vždy 21. června ve zhruba 120 zemích na 5 kontinentech.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí