Úvod > Co chcete dělat? > Pohádkovým královstvím s Vandrovní knížkou a Cestovním pasem
Památky

Pohádkovým královstvím s Vandrovní knížkou a Cestovním pasem

Vandrování pobaví i poučí. Sbírání razítek z pohádkových info-kanceláří, hradů, zámků, rozhleden, mlýnů a mnoha jiných turistických cílů vám umožní poznat lépe jižní Čechy a celé Pohádkové království (Jižní Čechy pohádkové, Pohádková Šumava, Pohádkové Příbramsko – Brdsko – Drdsko, Pohádkový západ).
Při návštěvě Hlavní pohádkové kanceláře v Českých Budějovicích nebo jakékoli pohádkové info-kanceláře dle seznamu na www.pohadkovekralovstvi.cz zakoupíte Cestovní pas Pohádkového království nebo pro děti Vandrovní knížku. Během vaší dovolené můžete navštívit stovky míst, kde vám doklady označí pohádkovým razítkem.

S vandrováním je spojena řada soutěží, např. již při získání 6 razítek do vandrovní knížky se můžete zapsat do Pohádkové kroniky, obdržíte diplom a kouzelnou pastelku, při 60 razítcích v cestovním pase získáte titul Pohádkový vandrovník a medaili a máte možnost začít studovat na České pohádkové akademii až k získání titulu pohádkolog (PhDg.). Držitelé cestovních pasů a vandrovních knížek také mohou čerpat řadu výhod u partnerů projektu – slevy, dárky, akce.

S pohádkovými čtyřpohledy můžete poznávat také věže a rozhledny. Pohledy, z nich minimálně jeden je výškový, získáty v zemských pohádkových kancelářích. Odměňuje se každý správně orazítkovaný čtyřpohled.

Provozovatel

Občanské sdružení Pohádkové království

nám. Přemysla Otakara II. 21
370 01 České Budějovice
Tel.:
+420 386 352 589
Tel.:
+420 386 359 470
Email:
mapcentrum@vol.cz
WWW:
www.pohadkovekral...
GPS:
48,974724 14,475603
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
Černá věž – dominanta Českých Budějovic

Černá věž – dominanta Českých Budějovic

České Budějovice, Jihočeský kraj
Samsonova kašna v Českých Budějovicích

Samsonova kašna v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jihočeský kraj
Budějcká hospodská únikovka

Budějcká hospodská únikovka

České Budějovice, Jihočeský kraj