Úvod > Kalendář akcí > Svět kostiček - herní Lego výstava
Svět kostiček - herní Lego výstava
">
9.11.
27.11.
+ Přidat foto

Svět kostiček - herní Lego výstava

Kdy 9. listopad 2019 8:00 - 27. listopad 2019 17:00 Akce pro děti
Putovní výstava nabídne největší sbírku továrních setů a alternativních modelů edice Lego Technic v ČR.
Představí se také vybrané skulptury zvířat, vozidel a postav. Součástí výstavy bude i dětská herna s dvěma herními zónami s kostičkami Lego Duplo a Lego Classic. Hravá výstava bude otevřená denně od 9.  do 27. listopadu v Alternativě - Kulturním institutu.

Historie těchto kostiček se začíná datovat už v roce 1932 kdy vznikají první stavebnice v dílně truhláře H. C. Christiansena, který vyráběl dřevěné hračky. Název vnikl z dánské věty lag godt, česky "hraj si dobře". Od roku 1947 začala firma vyrábět hračky z plastu a o dva roky později vyrobila první kostičky spojované nízkými kruhovými výstupky. Roku 1958 firma konečně našla vhodný plast a celý systém si dala patentovat. Roku 1969 začala vyrábět systém Duplo s dvojnásobným modulem kostek, určený pro menší děti, a roku 1979 začala své stavebnice doplňovat miniaturními stylizovanými figurkami, které se dají ke kostkám standardním způsobem připevnit.

K výstavě Svět kostiček® je připravena herna pro školní kolektivy, zaměřená na rozvoj imaginace, jemné motoriky a kreativity dětí z mateřských a základních škol. Stavebnice se v poslední době používají při výuce matematiky a geometrie na základních školách.

Otevírací doba bude 8 - 12 a 13 - 17 hodin.  Vstupné: dospělí: 70,- Kč, děti 50,- Kč, rodinné 200,- Kč. Vstupné pro školní kolektivy je 40,- Kč/dítě. V mini obchůdku bude možné zakoupit nové stavebnice LEGO®. Z technických důvodů bude výstava 22. listopadu uzavřená.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí