!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > S tradicí do budoucnosti - expozice v Muzeu Škoda
S tradicí do budoucnosti - expozice v Muzeu Škoda
"> ">
27.5.
10.1.
+ Přidat foto
Výstavy

S tradicí do budoucnosti - expozice v Muzeu Škoda

Kdy 27. květen 2020 – 10. leden 2021
Automobilka Škoda Auto v Mladé Boleslavi slaví v letošním roce 125 let od založení.
Nadšení cyklisté Václav Laurin a Václav Klement založili továrnu na jízdní kola v roce 1895. O deset let později v roce 1905 začali vyrábět i motocykly a automobily. Ve ŠKODA Muzeu na nové výstavě můžete pozorovat jak se značka ŠKODA během 125 let vypracovala na globálně aktivní značku.

Mimo jiné připomene, že k úspěchu světově proslulé české automobilky tradičně přispíval její mezinárodní tým a představí klíčové osobnosti z jejich dějin. Výstava dá nahlédnout za kulisy vývoje a přípravy výroby v nářaďovně, představí elektrifikované modely dávné minulosti, současnosti i blízké budoucnosti, navíc láká bezpočtem dalších zajímavých informací, vizuálních řešení i trojrozměrných exponátů.

Doslova zlatým hřebem výstavy je studie „Mezi skicou a autem“, vytvořená oddělením ŠKODA DESIGN ve formě sochy, inspirované aerodynamickými tvary předválečných vozů ŠKODA. Zásadní pokrok dosažený během uplynulých 125 let názorně demonstruje vývojová řada dopravních prostředků, počínaje první produktem značky – jízdním kolem SLAVIA (1899) – přes velmi moderně řešený dvouválcový motocykl L&K CC (1904) a sportovní automobily L&K BSC (1908) či ŠKODA POPULAR MONTE CARLO (1937). Nedávné úspěchy připomene maketa závodního speciálu ŠKODA FABIA SUPER 2000 (2014), do blízké budoucnosti individuální udržitelné mobility dá nahlédnout v loňském roce prezentovaný jednostopý koncept KLEMENT s elektrickým pohonem.

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi je otevřeno každý den od 9:00 do 17:00. Výstavu můžete shlédnout do 10. 1. 2021.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 6. 2020
Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Mladá Boleslav, Český ráj
Škoda Muzeum

Škoda Muzeum

Mladá Boleslav, Český ráj
Moto MB - adrenalin u Mladé Boleslavi

Moto MB - adrenalin u Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj