!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Městské muzeum Blatná – objevte všemi smysly historii města
Kultura

Městské muzeum Blatná – objevte všemi smysly historii města

Malé městské muzeum skrývá nejen historii regionu v podobě sbírkových předmětů, ale také zážitek z objevování bohatých dějin města Blatné a regionu Blatenska. V pouhých pěti místnostech putujete krůček po krůčku zpátky do minulosti až do doby železné, kdy se zde poprvé trvale usídlil člověk.
Městské muzeum Blatná (dříve Okresní muzeum) bylo založeno v roce 1922 díky archeologickým sbírkám Josefa Siblíka, prvního ředitele muzea. Teprve letos (2019) byla otevřena interaktivní expozice mapující celé dějiny města Blatné a okolí od současnosti až do pravěku.

Nejprve vás uvítá 20. stol., které představí podniky růžaře Jana Böhma i násilnou industrializaci Blatné, která s sebou přinesla i slavné kytary RESONET.

V 18. stol. spatříte barokní památky hrabat Serenyi de Kiss a detailně si prohlédnete oltářní obraz od Johanna Hoffmana či zavítáte do dílny ševce.

Vaše pouť bude pokračovat přes ničivou třicetiletou válku až do vrcholného středověku do doby rozkvětu Blatné, započaté Lvem z Rožmitálu. Ten v roce 1465 vyjel z Blatné až na konec světa. V raném středověku odhalíte poklad z Lažánek a skončíte v pravěku před zraky zakladatele muzea Josefa Siblíka.

Oproti jiným muzeím se zde doslova dotknete, vyslechnete a nakonec i přivoníte k historii Blatenska.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019
17.4.
31.10.
Cyklovlak Brdy z Prahy do Blatné

Cyklovlak Brdy z Prahy do Blatné

Blatná, Jižní Čechy
16.8.
20.8.
Škola šermu

Škola šermu

Březnice, Střední Čechy
25.8.
28.8.
Mezinárodní dudácký festival Strakonice 2022

Mezinárodní dudácký festival Strakonice 2022

Strakonice, Jižní Čechy