Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava Prostorové struktury II
sea cucumbra
Výstavy

Výstava Prostorové struktury II

Zajímá vás, jak vypadá struktura papriky vyrobená za pomocí 3D technologií? Pokud ano, navštivte ostravskou galerii MA´MA Club Gallery, která vystavuje díla brněnského sochaře Tomáše Medka a nechte se fascinovat světem geometrických tvarů vytvářejícím unikátní prostorové objekty.

Tomáš Medek je uznávaný brněnský sochař a vysokoškolský pedagog. V popředí jeho uměleckých zájmů jsou geometrické tvary a jejich konstrukce, které dávají vznik prostorovým strukturám a objektům. Ty vychází z reálného světa, a jak uvádí Kateřina Tučková „chytá do nich prostor, obaluje vzduch a uzavírá nehmotné“. Ústředním motivem jeho tvorby je struktura, kterou povýšil na pro něj příznačnou estetiku.

Svými přístupy patří autor k průkopníkům propojení nejnovějších technologií s tradičními sochařskými postupy. Některé jeho objekty jsou tak komplikované, že pomocí klasických sochařských metod nejsou vůbec realizovatelné a 3D tisk je jediným východiskem jejich zhotovení.

Tomáš Medek má na svém kontě více než sto společných a samostatných výstav v zahraničí i tuzemsku. Z jeho realizací ve veřejném prostoru je nezbytné zmínit alespoň dvě z nich. Vítězný projekt „ Uroboros“, objekt z nerezavějící oceli výšky 7m od roku 2008 v Remeši, Francie a „Pocta T.A.Edisonovi“, objekt z nerezavějící oceli (3,3m) realizovaný v roce 2010 v Brně. S díly autora je možno se setkat v Nova Scotia Art Gallery, Halifax, Kanada , v Národní galerii v Praze, jakož i soukromých sbírkách v ČR a zahraničí.

Vystavené objekty je možné si také zakoupit.

Zdolám?

Skladby našeho raného dětství v podání dětských kolotočů, hracích skříněk, hudebních hraček, třeba Mozartova Malá noční hudba a Beethovenova „Pro Elišku“. Prozkoumáme i skladby, ve kterých slyšíme hudební nástroje, které hudebními nástroji ve skutečnosti nejsou.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Velikán Beethoven

Předehra k jediné opeře, kterou Beethoven napsal nebo jeho Symfonie č. 8 – to je program, který prolne Šostakovičův Koncert pro housle, v němž se sólového partu ujme Elina Vähälä.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Neslyšící problém

Koncert, kde nikdo nikoho neposlouchá. Dirigent odmítá naslouchat orchestru a co teprve takový nahluchlý orchestr? Z tolika hudby by jeden ohluchl! To musíte slyšet!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Andrew von Oeyen

Večer věnovaný preludiím Debussyho, Chopina a také současného skladatele Newmana. Za klavír usedne Andrew von Oyen, považovaný za jednoho z nejpozoruhodnějších pianistů své generace.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Fyzioterapie – možnost, jak cíleně pracovat na svém zdraví

Řešení vašich pohybových obtíží při sportovní činnosti, turistice, práci i v jiných denních aktivitách.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Galerie výtvarného umění v Ostravě, GVUO – české i evropské umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje a je to největší sbírkotvorná galerie v kraji. Sbírky GVUO jsou neustále rozšiřovány a svou kvalitou instituci řadí k pětici nejvýznamnějších sbírkotvorných institucí v České republice.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Stodolní ulice v Ostravě – ulice, která nikdy nespí

Stodolní ulice vás bude bavit! Nachází se v centru Ostravy a naleznete zde cca 70 rozmanitých klubů s různorodými interiéry. Vyberete si z nepřeberného množství akcí a hudebních stylů.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Taneční kurzy karibských tanců

Taneční škola Bachata KINGS se věnuje výuce latino tanců: Bachata, Salsa, Merengue, Casino Rueda, Bolero, Zouk.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Modrá myš – cocktailový bar v Ostravě

Je to více než sto let, kdy se v baru Modrá myš poprvé rozezněly šejkry.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Cafe Černá hvězda ve Stodolní

Cafe Černá hvězda najdete hned při vstupu do Stodolní ulice v centru Ostravy. Kavárna vás zaujme svým netradičním interiérem připomínajícím Ostravu. Objednat si zde můžete výbornou italskou kávu, domácí zákusky či čerstvé pečivo. V kavárně se také pravidelně konají hudební večery.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Levský restaurant – řízek jako kolo od vozu

Přijďte si směřit své síly s obrovským řízkem a zažijte jedinečný zážitek a gurmánskou zábavu. Zasoutěžte si se svými přáteli a zjistěte kdo je nejlepší a nejrychlejší řízkojedlík. Jde o stálou akci restaurantu Levský, který je navíc kousek od proslulé Stodolní ulice v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Palačinkárna Café au père tranquille v Ostravě

Francouzská kavárna Au père v Ostravě nabízí ve dvou patrech příjemné posezení nejen nad kávou. V nabídce jsou také palačinky na sladký i slaný způsob, polévky a steaky s bagetami.
Ostrava, Moravskoslezský kraj