!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prohlídka Arcibiskupského zámku v Kroměříži
Prohlídka Arcibiskupského zámku v Kroměříži
">
28.10.
31.10.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Prohlídka Arcibiskupského zámku v Kroměříži

  • 28. říjen 2021 – 31. říjen 2021
I v měsíci říjnu můžete si můžete prohlédnout zámek, a to vždy o víkendech a v termínu od 28. do 31. října.
Začátek poslední prohlídky okruhu VIA RESIDENTIA (Reprezentační sály, Sala terrena a Zámecká věž) začíná ve 14.00 h, poslední prohlídka Reprezentačních sálů včetně Sala terreny začíná v 15.00 h a na prohlídku zámecké věže se můžete za příznivého počasí vydat individuálně až do 16.00 hodin. Výstup na Zámeckou věž zpestřují rovnou tři výstavy – v místnosti s gotickou klenbou – nejstarší části zámku,  která je v letošním sezoně veřejnosti zpřístupněna vůbec poprvé, jsou instalovány výstavy Panna Maria Křtinská a Kroměřížská zámecká knihovna III – Rukopisy 9.-16. století a na podestě  věže výstava věnovaná polskému heraldikovi a učenci působícímu na dvoře arcibiskupa Pavlovského Bartoloměji Paprockému.

V prodejně suvenýrů si můžete vybrat z bohaté nabídky podzimních dekorací vytvořených aranžérkami z Podzámecké zahrady. Z nabídky knih doporučujeme např. Průvodce Arcibiskupským zámkem či novou publikaci autora Zdeňka Motalíka Kroměříž v oslnivém lesku a eleganci, která podrobně popisuje schůzku cara Alexandra III. s císařem Františkem Josefem I. v roce 1885. Návštěva prodejny suvenýrů není podmíněna zakoupením vstupenky na prohlídku zámku.

Upozorňujeme, že v měsíci říjnu je vstup na prohlídky a do prodejny suvenýrů přesunut na nádvoří.
Zobrazit více

Provozovatel

Správa Arcibiskupského zámku a zahrad, z. ú.

Sněmovní náměstí 1/2
767 01 Kroměříž
Tel.:
+420 608 199 470
Email:
zamek-kromeriz@ad...
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,300410 17,393536
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny