Úvod > Kalendář akcí > Pražské Quadriennale 2023
Pražské Quadriennale 2023
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
8.6.
18.6.
Přidat foto
Festivaly

Pražské Quadriennale 2023

Tématem následujícího Pražského Quadriennale je RARE ve smyslu vzácné, unikátní i syrové. Již 15. ročník se odehraje v Pražské tržnici.
Pražské Quadriennale reaguje na převratné změny ve všech oblastech lidské činnosti a kreativity, které pandemie akcelerovala. Významně se změnilo naše vnímání fyzického – prostoru, setkávání a sdílení. Fyzické se stalo vzácností a jedinečnou příležitostí. Vyzýváme divadelní umělce, scénografy a performance designéry, aby se s námi podělili o své představy o post-pandemickém světě a jejich vize budoucnosti.

Mnozí stále vnímají Pražské Quadriennale jako dvoutýdenní scénografickou výstavu. Toto chápání činnosti PQ se postupně mění a rostoucí počet scénografů nyní vidí PQ jako platformu, která kontinuálně organizuje umělecké aktivity a spolupracuje s partnerskými organizacemi, kreativními profesionály, umělci, výzkumníky a teoretiky z celého světa.

Každý nový ročník festivalu PQ je vyvrcholením úsilí a práce předešlých čtyř let. PQ festival je tak jedinečným setkáním profesionálů z celého světa, a to jak z oblasti scénografie a divadelního umění, tak dalších oborů souvisejících s divadlem a performance. Účastníci festivalu mají možnost a prostor podělit se o své zkušenosti, nápady, myšlenky a zároveň najít nové spolupracovníky a inspiraci.

Pražské Quadriennale se snaží představit scénografii/performance design jako uměleckou profesi zabývající se vytvářením prostředí, která nejsou pouhou vizuální dekorací, ale která poukazují na současné světové dění, vyvolávají důležité otázky, specifické kontexty a nabízí skutečný zážitek. Každý festivalový ročník je založený na jiném konceptu a nabízí nový pohled na odraz naší doby očima scénografů.