Úvod > Kalendář akcí > Podpořte českou literaturu aneb Svět knihy představuje české autory
Podpořte českou literaturu aneb Svět knihy představuje české autory
">
8.4.
16.4.
+ Přidat foto

Podpořte českou literaturu aneb Svět knihy představuje české autory

Kdy 8. duben 2020 - 16. duben 2020 Festivaly
Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha musel zrušit konání svého 26. ročníku. Proto se organizátoři rozhodli zprostředkovat v současné situaci čtenářům literaturu alespoň prostřednictvím online přenosu.
Formou krátkého rozhovoru a autorského čtení navštíví české domácnosti výběr tuzemských spisovatelů, zároveň se získají prostředky na podporu knižního oboru i na věnování knih pro vybrané subjekty.
 
Organizátoři mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha, jehož konání muselo být v květnu za nastalé situace zrušeno, se rozhodli nesložit ruce v klín a pomoci české literatuře momentálně jedinou možnou cestou, a to zprostředkovaným setkáním s českými autory ve virtuálním prostředí.
 
Prostřednictvím platformy Donio byla založena sbírka www.donio.cz/svetknihy, kde mohou čtenáři přispět na své oblíbené spisovatele či nakladatele a zároveň pomoci k rozšíření knih potřebným. Ve spolupráci s iniciativou #kulturažije budou na Mall.tv odvysílána ve 30minutovém formátu čtení významných českých autorů. Projekt startuje od středy 8. dubna ve 14:00. Účast v první skupině vybraných autorů přijali Bianca Bellová, Petr Borkovec, Radka Denemarková, Pavla Horáková, Petra Hůlová, Josef Pánek, Petra Soukupová, Petr Stančík a Michal Viewegh. Potěšující je skutečnost, že nikdo z oslovených účast neodmítl, naopak všichni obratem souhlasili. Díky této pozitivní zkušenosti se vybírají už nyní další zajímavá jména pro online prezentaci českého literárního života.
 
„Výtěžek ze čtení autorů využijeme dvěma způsoby. Polovina částky bude určena samotným autorům, druhá polovina poputuje na nákup knih českých spisovatelů a knih z produkce menších nakladatelů, které současná situace ohrožuje nejvíce. Knihy budeme následně distribuovat seniorům, dětem v ústavní péči nebo například osamělým lidem v karanténě,“ vysvětluje Radovan Auer záměr, jak konkrétně s obnosem získaným ze sbírky naloží.
 
Ve hře je šance setkat se s autory v rámci aktivit společnosti Svět knihy i osobně.  Pokud to podmínky dovolí, zářijový termín 3. ročníku veletrhu Svět knihy Plzeň by organizátoři rádi zrealizovali.

Termíny vysílání na mall.tv:
  8.4. Radka Denemarková
  9.4. Michal Viewegh
10.4. Josef Pánek
11.4. Pavla Horáková
12.4. Petra Hůlová
13.4. Petr Borkovec
14.4. Petra Soukupová
15.4. Petr Stančík
16.4. Bianca Bellová
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 4. 2020
20.4.
15.11.
Farmářské trhy na Tyláku

Farmářské trhy na Tyláku

Praha 2, Praha
2.6.
26.11.
Legiovlak 2020

Legiovlak 2020

Praha 2, Praha
12.6.
Noční Terezín

Noční Terezín

Terezín, Severozápadní Čechy
1.10.
7.10.
Den architektury 2020

Den architektury 2020

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí