Úvod > Aktuality > Literární festival Svět knihy Praha se uskuteční alespoň v online přenosu

Literární festival Svět knihy Praha se uskuteční alespoň v online přenosu

Vydáno 7. dubna 2020 Kultura
Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha musel zrušit konání svého 26. ročníku. Pro českou literaturu a knižní trh jde o klíčovou akci, jeden z vrcholů sezony. Proto se organizátoři rozhodli zprostředkovat čtenářům literaturu alespoň prostřednictvím online přenosu – české domácnosti tak navštíví výběr tuzemských spisovatelů. Chystají se krátké rozhovory a autorská čtení.
knihaOrganizátoři mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha, jehož konání muselo být v květnu za nastalé situace zrušeno, se rozhodli nesložit ruce v klín a pomoci české literatuře momentálně jedinou možnou cestou, a to zprostředkovaným setkáním s českými autory ve virtuálním prostředí.

Prostřednictvím platformy Donio byla založena sbírka donio.cz/svetknihy, kde mohou čtenáři přispět na své oblíbené spisovatele či nakladatele a zároveň pomoci k rozšíření knih potřebným. Ve spolupráci s iniciativou #kulturažije budou na Mall.tv odvysílána ve 30minutovém formátu čtení významných českých autorů. Projekt startuje od středy 8. dubna ve 14:00 hodin.

knihy rodinaÚčast v první skupině vybraných autorů přijali Bianca Bellová, Petr Borkovec, Radka Denemarková, Pavla Horáková, Petra Hůlová, Josef Pánek, Petra Soukupová, Petr Stančík a Michal Viewegh. Potěšující je skutečnost, že nikdo z oslovených účast neodmítl, naopak všichni obratem souhlasili. Díky této pozitivní zkušenosti se vybírají už nyní další zajímavá jména pro online prezentaci českého literárního života.

VieweghPolovina částky bude určena samotným autorům, druhá polovina poputuje na nákup knih českých spisovatelů a knih z produkce menších nakladatelů, které současná situace ohrožuje nejvíce. Knihy se budou následně distribuovat seniorům, dětem v ústavní péči nebo například osamělým lidem v karanténě.

Ve středu 8.4. startuje Radka Denemarková, ve čtvrtek 9. 4. bude online Michal Viewegh a v pátek 10.4. se setkáte s Josefem Pánekem.
Svět knihy Praha 2020 - knižní veletrh a literární festival

8.10.
11.10.
Svět knihy Praha 2020 - knižní veletrh a literární festival

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha připravuje jubilejní ročník. Od 8. do 11. října 2020 opět přivítá příznivce literatury na výstavišti v Holešovicích, kde je už pošestadvacáté seznámí s literární tvorbou řady zemí, nezapomíná ani na české autory.