Úvod > Kalendář akcí > Oslava nového čínského roku v Kongresovém centru
Oslava nového čínského roku v Kongresovém centru
">
17.1.
18.1.
+ Přidat foto

Oslava nového čínského roku v Kongresovém centru

Kdy 17. leden 2020 - 18. leden 2020 Společenské akce
Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. Jde o nejvýznamnější z tradičních svátků čínského lidu. Symbolizuje jednotu a prosperitu, je uctíván, aby přinesl novou naději do budoucna. V Číně mají tyto oslavy více než 4 000 let starou historii.
Toto slavnostní období je také rozloučením se starým rokem a přivítáním roku nového. Je rozjímáním o čase minulém a nadějným očekáváním radostné budoucnosti. Rok 2020 ukončí vládu Vepře, kterou převezme znamení kovové Myši.

Oslavy Šťastného čínského nového roku se postupně rozšířily do více než 150 zemí a regionů.

Ve vstupních prostorách probíhat zajímavá „chrámová výstava”, kde si veřejnost prohlédne tisícileté tradiční rukodělné umění skupiny sečuánských řemeslníků, např. práci s hedvábím a výšivky Shu, tkaní z bambusu, malování cukrem, čínskou kaligrafii a malbu.

V Praze se oslavy konají v prostorách Kongresového centra Praha se ve dnech 17.a  18. ledna 2020. Pro veřejnost budou po oba dny již od dopoledních hodin probíhat celodenní doprovodné programy s výstavou s ukázkami tradičních řemesel prezentovaných skupinou sečuánských umělců a řemeslníků. Oslavy vyvrcholí hlavním programem, který v České republice představí špičkový umělecký soubor Univerzity umění z provincie SEČUÁN.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí